panenka

Marodila jsem v ochranné lhůtě. Nedostala jsem výplatu od zaměstnavatele. Mám ještě počkat? Pošle ji?

Dobry vecer, v vubnu jsem dostala vypoved a ja sla se zady marodit. V cervnu od 4. dne do 14. dne jsem mela dostat vyplatu od zamestnavatele, ale dostala jsem jen od CSSZ, mam vyckat a posle mne to zamestnavatel? De­kuji

Odpovědi
Drap

Musíš se zeptat zaměstnavatele

ivzez

Musela byste uvést přesné informace, z uvedeného není
zřejmé, jestli Vám na náhradu mzdy vznikl nárok.

Podle mne jste nárok na náhradu mzdy neměla, protože
po skončení zaměstnání už Vám mzda neucházela kvůli nemoci.

Při nemoci v ochrahhné lhůtě není v prvních 14 dnech nemoci nárok
na nic (už nejsou naplánovány žádné pracovní směny), teprve od 15.
dne nemoci začne OSSZ vyplácet nemocenské.