Respire

Jaká je pro nás vlastně marihuana? Ode všech slyším, že marihuana léčí rakovinu, neubližuje a léčí. Je to pravda?

Jaká je pro nás vlastně marihuana ? Ode všech slyším, že marihuana léčí rakovinu, neubližuje a léčí. Je to pravda ? Když člověk nehulí moc, např. 1 za týden, neškodí to ? A co když hulí třeba 40 g každý den ?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, je to pravda. Je to jako se vším – v malém množství prospívá.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mi-marihuana-dala-vzala

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-ma-marihuana-pozitiva-a-negativa?podobna=1

Další odpovědi
Dane

Kouření marihuany narušuje kognitivní funkce, které ovlivňují např. to, jak vnímáme, jednáme, reagujeme atd. Při intoxikaci dochází ke změně vnímání, postižení krátkodobé paměti, je ovlivněná pozornost, schopnost učit se aj. Tohle vše je důležíté k tomu, abys mohl v životě normálně fungovat.
Doplňuji:
Marihuana neléčí rakovinu. Zmírňuje bolesti otupením zmiňovaných funkcí.

arygnoc

nie je to pravda.
ak by to pravda bola, už by sa dávno lieky s thc predávali.

:-Q

Doplňuji:
quentos:

>v malém množství prospívá<

aj olovo je jedovaté – aj v malom množstve: v podobe guľky.

užívanie drog pre tzv liečebné účely skúšali nemci, američania, rusi, … – a všetko sa to ukázalo ako pokusy na ľuďoch.

mám podozrenie na zámernú dezinformáciu o neškodnosti trávy (thc) – podobne, ako to bolo s ddt, defoliantami etc.

stačí mi, keď vidím tých blbečkov okolo seba ako neškodné malé dávky (veď jedno bágo je neškodné, nie?) z nich narobili debilov a živly.

petra15

Protikladné odpovedi – ale máte oba pravdu (quentos + arygnoc). – ( tak tohle by ted mosoj uz nechal takhle být, jako odpoved)
THC prospívá jen nekomu – a né hned automaticky vsem – a jen na neco specifického. Je to jeste predmetem výzkumu. Ale uz pár lidí na THC prísahá. :D
Doplňuji:
Aby bylo jasno : nemíním nejaké zneuzívání , jako kourení – to by bylo z bláta do kaluze, a nebo dobré jen u tezce nemocných (rakovinou).

Questman

To nikdo neví. Výzkum ještě nedošel tak daleko aby bylo jasno.
Některé nemoci může pomoci vyléčit (následky v delším časovém horizontu?) ale určitě se nedá říct, že je zdraví prospěšné, když si někdo jde po škole na práska.

cochee

Fór je v tom, že léčivý účinek v konopí nemá ten notoricky známý tetrahydrocan­nabinol (THC), ale jiné látky z rodiny cannabinoidů, jichž konopí seté obsahuje desítky, ne-li stovky. Zatím se zjistila zajímavá věc a to, že čím rostlina obsahuje větší množství THC, tím méně obsahuje těch léčivých cannabinoidů – a obráceně. A zdaleka ne všechny tyto látky přežijí oxidaci při kouření konopí. Takže – že by ses léčil hulením, nadto šlechtěnou formou konopí jakým je třeba skunk, na to zapomeň. Léčivé látky se získávají jinými způsoby, například karboxylací v tuku za tepla (neboli výrobou masti).

arygnoc

petra15:

skutočne, štúdie >pre< i >proti< prebiehali/pre­biehajú.

ako dopadli, možno vidieť na http://co-to-je.sk/spresne­.php?book=gale­ria&dotaz=Sim­psonovci

(obrázok + vysvetľujúci text)

:-Q

petra15

no ano – ten dopadl…:-)
je to kazdého vec 🙂xD