jiriii

Maralový kořen

Nevíte jak kyselou má mít půdu? Díky

Odpovědi
hanulka11

nejlépe rostě v takové obyčejné písčité propustné půdě v polostínu , ale poroste i na slunci…je to naprosto nenáročná rostlinka

michael69

Leuzea carthamoides je nenáročná rostlina. Stačí běžná zahradní zem.Je to v podstatě takový mohutný bodlák.Naprosto mrazuvzdorný. Kořen se sklízí až tříletý.Léčivá je však i nadzemní zelená část rostliny.Suší se listy a nechá se z nich dělat čaj.Je hořký.Jinak je nutné rostlinu ochránit před slimáky.Strašně jim chutná.
http://okrasne­rostlinyjovi.web­node.cz/lecive-rostliny/leuzea-carthamoides/