kokos23

Manžel odpracoval 80 hodin. Nyní dostal výpl. pásku, ale není tam sleva na dani. Papír podepisoval. Je to v pořádku?

Manžel nastoupil do zaměstnání 18.8. Odpracoval 80 hodin. Nyní dostal výpl. pásku, ale není tam sleva na dani. Papír podepisoval. Je to v pořádku?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano, je to v pořádku. Ale neboj, v ročním zúčtování o slevu nepřijde.
Za prvé – neměl potvrzení, kde je uvedeno, ve kterém měsíci u posledního zaměstnavatele uplatil slevu.
Za druhé – mohl ji v období 8/2016, tedy od 1.8. do 17.8., uplatnit u minulého zaměstnavatele.
Za třetí – účetní se jen chrání, aby nedošlo k dvojí slevě, a tak ji raději nedá, ale příští měsíc ji již zaúčtuje.

ivzez

Je to tak, jak píše Raibek.

Pokud zaměstnanec nastoupí v průběhu měsíce,
uplatní se daňová sleva až v následujícím měsíci.

Po skončení roku se to srovná v rámci ročního
zúčtování daně z příjmu nebo daňového přiznání.