žolik

mandatorní výdaje

Nejlepší odpověď
chudst

Jelikoz netusim, copak byste rad/a, tak vam akorat mohu predhodit definici:

Mandatorní výdaje – jedná se o výdaje, které musí vláda investovat ze zákona. Nemůže je neinvestovat. Jsou to například: dávky sociálního zabezpečení, státní příspěvek na penzijní připojištění a stavební spoření, dávky státní sociální podpory, dávky v nezaměstnanos­ti ad.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C3%A1t­n%C3%AD_rozpo%C4%8Det_%­C4%8Cesk%C3%A9_re­publiky#V.C3.BDda­je