Delliska7

Mamka chce nechat utratit psa- spěchá to

Ahoj moje mamka chce nechat utratit moji fenu zato ,že psa od babičky kousla do hlavy. Teď s ním rychle jeli do nemocnice. Já jsem se zeptala mamky ,že jestli chce utratit Berry (fena) ? A ona řekla ,že když pes jednou hryzne musí se dát utratit. Já jsem se rozbrečela řekla jsem ,že Berry mám ráda a že ji nenechám utratit. S kým by si pak hrál Kenzo ( druhý pes) a berry mi přirostla k srdci. Já nevím co mám dělat. Mám s Berry a Kenzem utéct z domu? Mám strach ,že když budu ve škole tak ji půjde nechat utratit. Co mám dělat? :((((((((((((((((

Nejlepší odpověď
štamgast

To je pěkná hovadina že se musí utratit když kousne. Tak jí dávejte náhubek a bude. Zkus ještě matku přemluvit.

Další odpovědi
anonym

Spíš bych mamku požádala, aby případné utracení psa projednala s veterinářem. Jsou situace, kdy je to opravdu jediné moudré rozhodnutí, ale není to pokaždé nutné. Správný veterinář bude nejkompetentnější, kdo bude schopen určit nutnost provedených opatření.
Všeobecně je zažité pravidlo, že když pes jednou napadne jiného psa nebo člověka, takže to může udělat kdykoliv znovu. Nikam neutíkej, to bys všechno jenom zhoršila. Zkus si to s maminkou ještě jednou probrat.

anonym

Já myslím, že během víkendu mamka za veterinářem nepojede a usmrtit zvíře může jenom on nebo jiný odborník, jinak se jedná o porušení zákonu.
No a do příštího týdne mamku největší vztek přejde, ty budeš mít čas trochu jí to utracení vymlouvat a hlavně: ani veterináři se nebude chtít usmrtit jinak zdravé zvíře
z takového poměrně malicherného důvodu. I veterináři mají svoje předpisy a musí dodržovat zákon na ochranu zvířat proti týrání, kde je přesně uvedeno, za jakých okolností a z jakých důvodů lze zvíře usmrtit.
Pokud se jednalo o první takový přestupek vaší Berry, měla by dostat šanci, protože za jedno selhání ji trestat smrtí je trochu moc.
Nevíte proč se fena tak zachovala a není jisté, že si to babiččin pes vykoledoval
po zásluze, jen fena neodhadla razanci útoku. Je dost pravděpodobné, že se fena bude k psovi i nadále chovat agresivně (v tom má maminka částečně pravdu), protože jakmile jednou vypukne mezi psy nějaká šarvátka, dost často se začnou nenávidět na potkání
a trvale. Není to ale pravidlem. S odborníkem byste mohli takové závadné jednání odstranit, ale k tomu asi nebude příležitost a vůle. Fenu nemá cenu fyzicky trestat, ale nesmíte nechávat psy spolu samotné bez dozoru a při prvním náznaku nějakého problému, musíte psy oddělit.
Pokud by se fena nadále k němu chovala agresivně, oddělte je. trvale. Feně můžete pořídit kožený měkký náhubek, protože v kovovém- drátěném může ublížit víc než bez něj zuby.
Všechno se dá řešit, jen se musí chtít hledat nějaké způsoby , ale smrt je definitivní.
Fena vás svým chováním asi nemile překvapila a bylo to nečekané, teď už budete připraveni a můžete proto dalšímu průšvihu předejít.

Doplňuji:
A radit se veterinářem nemá celkem význam, protože pokud není zároveň chovatelem psů, nebývá odborníkem na odstraňování závadového chování, výchovy a výcviku psa.
V tom by vám pomohl nějaký zkušený chovatel psů, výcvikář nebo psí psycholog. ¨Veterinář léčí tělo.

Já ti vložím do diskuze ještě odkazy přímo na odborníka.

vevinka007

Souhlasím se štamgastem , je to opravdu hovadina :)
Pes by musel popř. pokousat lidi vč. pánička a být agresivní na ostatní psa, pak bych dala psa utratit ..!
A nevím z jakého důvodu kousla vaše fena toho psa , jestli jí ten pes otravoval a ona ho naschvál pokousala, nebo jen si s ním chtěla hrát..
A nebo pokud má vaše babička taky fenku, tak většinou se potrhají, ale to by se nemohli znát :/ ..
No nic ještě není ztracené, hlavně to jen tak nevzdávej a bojuj za ní :)! Přemlouvej mamku a slib jí, že jí pořádně vycvičíš aby se to nestalo;)
Moje mamka mi hrozila , že dá mého psa do útulku, protože pokousal asi 14 slepic, jenže to většinou psi dělají, ale je fakt, že je horší psa utratit než-li ho dát do útulku to věřím:/ Ale furt ho mám :) Takže bojovat a nevzdávat!

Klára K.

No jestli je babiččin pes otravná a drzá čivava, tak se Berry ani nedivím, že kousla. A utratit ji je opravdu blbost. Z domu neutíkej, jak bys asi přežila? Hádala bych, že první noc by tě někdo okradl a to už by šlo… Každopádně, vysvětli to mamce, a když to nepochopí, tak na to jdi prostě jako malé mimino- tahle taktika se v mnoha situacích osvědčí -a začni brečet, a buď na ni naštvaná, vůbec s ní nemluv, a vždy když bude řeč o Berry, tak nějakou tu štiplavou poznámečku… Já vím, je to drzé a nedospělé, ale často to zabírá, a tu tvoji mamku fakt nechápu… Jak na to mohla přijít…

kamila44444

Každý jednou „kousne“. Jak člověk, tak i zvíře někdy někoho napadne za podráždění.. Rozhodně neutíkej!

Aktiyata

Ahojky Dellisko, jak to dopadlo?