Monika 20

Maminka chce na me převézt byt nevím kam mám jít a co pro to udělat prosím poraďte

Nejlepší odpověď
anonym

V první řadě je důležité vědět, zda má maminka byt v osobním vlastnictví, nebo zda se jedná o byt družstevní.
Předvod družstevního bytu je třeba sjednat na bytovém družstvu.
Byt v osobním vlastnictv í se převádí v rámci rodiny nejčastěji „Darovací smlouvou“. Lze se obrátit na advokáta a smlouvu nechat sepsat, nebo použít některý ze vzorů, které se dají běžně stáhnout z internetu.
Po podpisu smlouvy je třeba tuto nechat zavkladovat do listu vlastnictví na katastru nemovitostí a na finančním úřadě podat daňové přiznání k převodu nemovitosti a nezapomenout na podání přiznání k dani z nemovitosti ( na FÚ lze oboje vyřídit naráz).

Další odpovědi
anonym

U notáře či právníka (případně na základě vzoru z netu) sepsat darovací či prodejní smlouvu a na základě ní pak udělat vklad na katastr nemovitostí a podat daňové přiznání na FÚ.
___
Tedy – předpokládám, že jde o byt v osobním vlastnictví.

Krakis

To se teda nadře.A jak ho chce převéZt ? Kamionem,vlakem nebo Jambo Jetem… ? 🙂