Kepler

Máme více od Boha, nebo od toho, co jsme si sami stvořili?

„Bůh stvořil jen vodu. Člověk stvořil víno.“

  • Victor Hugo

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejsem filosof a filosofie není mým koníčkem.
Nicméně od „boha“ máš život. Nejdříve se musíš narodit a teprve potom tvořit, budovat a získávat znalosti. Takže co je podle tebe víc?

Další odpovědi
anonym

To druhé. Lidé si stvořili i boha (Hinduismus má 320 milionu bohů, některé stránky jinak udávají 1500–4500 bohů za trvání lidské kultury).

Zdroj: https://www.qu­ora.com/How-many-gods-are-currently-worshipped-on-earth

Mc Merkurion

… jak můžeš mít něco od někoho, kdo neexistuje? takže vše je víc než to co nám dal bůh – on nám totiž nic nedal, ale naopak vzal > rozum, vlastní myšlení a úsudek …

talka

Bůh stvořil základní prvky flory a fauny (včetně člověka s mozkem/projektem k dalšímu tvoření), do kterých vložil projekt evoluce.

 „z ničeho nic nevzniká“ (Empedoklés) De nihilo nihil fit. – „Z ničeho nic nevznikne.“ (Lucretius)

bububabu

Bez Boha by jsme neexistovali takže by jsme ani nic nemohli vytvořit.

Lgee

Od nikoho

Kepler

Jestli Bůh je nebo není, to je filosofická otázka nevyžadující důkazu, protože je to jen věc víry. Pro tentokrát jsem zvolil alternativu, že Bůh je (i když tomu nevěřím). Podle mého Bůh v tomto případě pustil člověka do světa zcela nahé a bez SW či know-how.

Mc Merkurion

… v tom případě máme víc od boha > nedal nám nic a tím nás naučil se učit …

mosoj

Otázka pro bod, ale bídná.

mosoj

Téměř na úrovni většiny současných otázek.

Kepler

O tvoje hodnocení otázky jsem se tě neprosil. Taky nešířím hodnocení tvých odpovědí. Ostatně hodně účastníků to už ví.

mosoj

Ty nemůžeš prosit o nic. Odpovědi jsou na hodnocení postavené.

Kepler

Taky jsem se neprosil. Co se týká hodnocení, pak se zkus podívat na statistiky od admina, jestli to teda umíš. 🙂

anonym

Tak se ptej taky. Ukaž nám co v tobě je. ;)