wiera

Máme v obci kamenolom. Jak a od koho vymáhat např. nová okna

Kamenolom a kamiony, které jezdí sem a tam rovnou kolem domu, kde bydlíme, nám komlpikují klidné bydlení. Je tu rámus a strašný prašnost. Kamenolom pojede ještě asi 10let. Můžu někde, popř. kde, žádat třeba o zaplacení nových oken alespoň na předek domu? Díky

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Zkusil bych provozovatele kamenolomu

Další odpovědi
venkovan

Krajská hygienická stanice provede měření (prosaďte si dlouhodobé měření) a pokud prašnost a hluk a vibrace přesahují normy, vydá rozhodnutí o nápravě .
Bez měření – kvalifikovaně získaných údajů to nemá smysl řešit.

ReHu

http://www.das­.cz/cs/site/u­vodni-strana.htm