máme starý komín mohu na něj napojit krbovou vložku aniž bych nechala komín vyvložkovat děkuji Zdena

topila jsem na něj 3roky než jsme si udělali jinde kotelnu a tah byl dobrý

Nejlepší odpověď
jmhad

Když tam nebude napojeno nic jiného,tak to není problém.Ale pro klid v duši by bylo dobré si pozvat kominíka,aby na to dal písemné požehnání.On to stejně nějaký nový zákon nařizuje.

Další odpovědi
mosoj

Klidně napojte. Krbová vložka je topidlo jako každé jiné. Stejně by jste měla od loňska nechat každý rok udělat placenou kontrolu od kominíka.

ReHu

Jde o to, jak silnou krbovou vložku a jaký vnitřní průměr má ten komín.

Také zálaží na tom, jak je komín starý.
Stav komína vám poví po kontrole kominík.

venkovan

Obávám se, že kominík to stejně bude kontrolovat. A když ne hned, tak stejně do roka tam musí přijít.

honza19hk

hlavně ten komín musí odpovídat předpisům a být vyčištěný.Pozor na zazděné trámy,bývají z toho požáry.Doporučuji kominíka aby vám ho překontroloval a popř i zapojil ten krb.Musí vám dát nějaký doklad,který třeba bude chtít pojiš´tovna nebo taky hasiči,když příjdou na namátkovou kontrolu.A že jsou časté.