marci1

Máme si zvykat, že doba přeje jen zdravým, těm schopným a dravým ?

A co třeba úcta ke stáří, soucit se slabšími, ocenění řemeslnické práce apod. ?Copak ty mladé nikdo nevychovával ? ☹

http://blisty­.cz/art/77574­.html

Nejlepší odpověď
gecco

Řekl bych, že co tomu ´mladému´ přebývá na aroganci a sebevědomí, chybí mu na vzdělání – mladej, dravej, ale nevzdělanej a blbej… Vbrzku si nabije hu.., ehm, ústa…
Myslím, že takových mnoho není…
😉

Další odpovědi
rigormortis

Mladí holt mívají radikální názory…postupem času si však získají nadhled a trochu té empatie a rozumu.
To co píše je pouze názor nevycházející ze skutečnosti…v jeho letech nic výrazného…navíc je jeho názor zesílen negativismem a naivitou.

lexx

…a bezohledným, MBA – mladej, blbej, arogantní, ano tak to je, tomu se někdy říká…kapitalismus

ten který je

Dnes to tak je,ale jsem také svědkem jak později pýcha předchází pád.

krpik

vychovali rodiče ale převychovala společnost

fcoop

Vždy to tak bylo.
Teď „to“ člověk vnímá víc,to bude souviset s tikotem hodin.

Je ale fakt,že se poměry zostřily.

To známé – „Je lepší být zdravý a bohatý,než chudý a nemocný“ – platilo vždy.
V tomto „Boží mlýny“ melou – (nejen hubou) – každému stejně.
I toho mladého,dravé­ho,sebevědomé­ho,úspěšného „bouráka“ jednou píchne v kyčelním kloubu.
A začne se přehodnocovat.

da ny

Nezvykat marci1, doufat v to lepší v nich :D
Kdo ví, zda mladíka doma někdo „vychovával a věnoval se mu“, možná byl jen zahenován věcmi… :-/

Tolerantní výchova může údajně ničit hodnoty (chybí mantinely)
http://www.roz­hlas.cz/pardu­bice/radioporad­na/_zprava/to­lerantni-vychova-nici-detem-hodnoty-jsou-nezvladatelne-zle-a-niceho-si-nevazi--1464809

Výchova ke zdravému sebevědomí nebo k narcismu.....
Je dírě „dar od Boha“ nebo „trest“? :)
http://zoom.i­prima.cz/clan­ky/proc-jsou-dnesni-deti-sobecti-psychopati-chyba-je-v-jednom-bodu-vychovy-potvrdili-vedci
Doplňuji:
zas ten můj šotek :)
„Je dítě… “