Máme se pyšnit, jak jsme to zase světu natřeli anebo spíše stydět?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/306412-cesi-si-libuji-v-nerestech-ostatni-narody-strcili-s-prehledem-do-kapsy.html
Ač jsem neměl nějaké falešné iluze o našem národu, žebříček neřestí mne přece jen poněkud zaskočil.
Jsme na tom opravdu tak bídně, nebo nás svět jen mylně vnímá?
Doplňuji:
Díky za reakce a živý ohlas, leč pro doplnění některých pomýlených – nejedná se o žádný pofiderní průzkum veřejného mínění, ale analýzu renomované agentury Bloomberg, jež má svou pobočku i v Praze Na Příkopě.
Podkladem jsou tvrdá čísla makroekonomických výstupů doplněná o korelaci i šedé ekonomiky. Doporučuji ctěné pozornosti první 2 řádky – viz citace:

„Tento výzkum analytiků americké agentury Bloomberg si Češi za rámeček asi nedají. Analytici pořadí sestavili s ohledem na konzumaci alkoholu, cigaret a drog a na rozšíření hazardu. Neslavné prvenství má ovšem podle agentury Bloomberg Česko v dílčí kategorii konzumace marihuany.“
http://www.blo­omberg.com/
http://www.fir­my.cz/detail/1959818-bloomberg-l-p-czech-republic-branch-organizacni-slozka-praha-stare-mesto.html
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Blo­omberg
Podobné výstupy ovlivňují negativně i rating, na základě něhož se rozhodují zahraniční investoři, a velice citlivě na ně reagují i kurzy na burze.

Ještě horší dopady má naše nelichotivé 54. místo ve stupni korupce.
http://zpravy­.idnes.cz/ces­ko-si-polepsilo-v-zebricku-vnimani-korupce-f4e-/zahranicni.as­px?c=A121205_073006_zah­ranicni_ipl

Jedovaté invektivy v diskuzi ani nestojí za komentář, neboť nemají s předmětem dotazu pranic společného.

Nejlepší odpověď
anonym

Nevěřím.Už jen ta spotřeba cigaret.Z Bulharska to lidé tahají po kartonech,je to tam za babku,Rusko až na 8.místě?Snad jen těm hazardním hrám bych byla ochotná uvěřit.Těch blbců,kteří věří,že každý automat je tu proto,aby jim dával penízky jen kvůli jejich krásným očím,je tu dost.Budem na tom stejně,jako ostatní státy.Lidé jsou si dost podobní.Věříš,že arabové nechlastají?Chlas­taj a drogujou o 106,jen se to nesmí,tím pádem to „jako“ nedělají.Statisky jsou na prd,takže jsem v klidu.Stydím se za jiné věci,ale to už by byla odpověď na úplně jinou otázku.
Doplňuji:
aramah,ode mě máš nominaci,skvělá odpověď.!

Další odpovědi
aramah

Ani jedno ani druhé,statistiky jsou na nic..
Teď si jdu dát kávičku a k ní spartičku 🙂

pusinka50

Moje bývalá kolegyně externě dělala průzkumy mezi lidmi u velmi známé agentury a pro názory lidí nechodila nikam jinam než do hospody, kde si s pravidelnými konzumenty alkoholu taky ráda přihnula a měla dotazníky za pár minut vyplněné. Je jasné snad každému, že ty názory úzkého kroužku podnapilých lidí stály za starý brek a „statistiku“ značně zkreslily. Zrovna tak na ulici, když se tazatel věnuje víc lidem zrovna držícím cigaretu nebo jde do herny, protože tito lidé mají čas na dotazník, než lidé pospíchající po ulici, jsou to velmi zkreslené informace.
Taková statistika je hodně zavádějící a neodpovídající skutečnosti. V České republice se takové statistiky dělají pouze formou brigády a je jasné, že lidé si tuto svoji brigádu snaží co nejvíce zjednodušit a je z toho jasné, že statistika potom ve výsledcích neodpovídá opravdovému průměru

zjentek

ani jedno z toho. Spíše bude dobré pochopit, kdo opravdu jsme ..bez rozdílu věku

badisko

no nevim ..:D ..koukame jen na sebe na nase uspechy a prohry …svet nas nekritizuje svetu jsme celkem fuk .. nektreri lide ve svete ani nevi …ze nejaka Ceska republika vubec existuje a kdyz uz vi tak maji jen kuse informace o nasi zemi ..takze nase neresti je moc nezajimaj … takze svet nas zase tak moc neocumuje …:D ..

Illines

Mne se z te agentury nikdo neptal a presto jsem do jejich vysledku zahrnuta-podivne ze???

led

Pyšniť sa nie je čím. Ani neresťami, ani štatistickými údajmi.
Svet vníma národy podľa mediálnych informácií, ktoré bývajú často skreslené a tendenčné.
skresľovanie informácií médiami…ako napríklad Zemanové slová „Allah akbar“ na tlačovke, uvádzajú médiá so skresleným vysvetlením, nie s informáciou na akú otázku to vlastne prezident Zeman povedal. Ak by miesto toho povedal „Boh je veľký“ alebo „Boh nám pomáhaj“ bolo by to v poriadku? Význam výrazu je ten istý.
Je jasné, že aj vami uvedená informácia – článok „Češi si libují v neřestech, ostatní národy strčili s přehledem do kapsy“ v novinky.cz ako už samotný titulok hovorí je nedostatočne skreslená tendenčná informácia s cieľom zneistiť občanov (systém vyberte si, čo chcete – nehodiace sa škrtnite).

lukas.zmizik

že jsme to natřeli i rusku (kdo by to byl řekl), na to můžeme být hrdí…

marci1

Ani jedno ani druhé.Statistiky pro mě nejsou průkazné, ale zamyslet se nad ní bychom opravdu měli.Alespoň neřesti trochu zkorigovat. Mám tak trochu dojem, že kdo nepije alkohol, nekouří marihuanu, apod. neřesti ,tak je považován za
nemožného.

anonym

Tato zpráva na mě vybafla na HP a vůbec mě nepřekvapila. Blížíme se městu Los Angeles v sedmdesátých letech, kdy v ulicích útočily gangy za bílého dne. Drogy jsou všude, mají je dělníci, skladníci, studenti a žáci. Je to kolem nás a vidím to. Všude kolem je něco negativního a zdá se, že se to stává normou.

bolak

I negativní reklama je reklama, já osobně (sám za sebe) sem na nás pyšnej, každopádně ale celý tohle soutěžení mi přijde takový nedomrlý. Když už dělaj tabulku, tak by taky měli dát vědět o co se hraje.

anonym

Nebýt těchto neřestí, byla by státní kasa už úplně na dně.
Ano, jste na tom bídně a já se za to stydím.

anonym

Svého času byly renomované firmy třeba Enron, Lehman Brothers…
Doplňuji:
Doporučuji:

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/svet-bloomberg-je-servit-0xe-/p_zahranici.as­p?c=A130702_201509_p_zah­ranici_wag

briketka10

aramah,
právě popíjím a kouřím
a tu třetí máš ode mne :D

led

To prvenstvo sa týka len "v dílčí kategorii konzumace marihuany.“ Tie ostatné neslávne prvenstvá… ešte musíte športovým termínom povedané vo finále dobehnúť a predbehnúť konkurentov.

bolak

Já pevně doufám, že zadavatel otázky dostojí svých slov a spravedlivě odmění každou obdrženou odpověď na danou otázku, jak to často v místních diskuzích proklamuje.

Dotaz, ač špatně umístěn, je názorového charakteru a tudíž kladně ohodnocen by měl být každý názor a ne jen příspěvky těch, s nimiž zadavatel otázky „kamarádí“.

led

Dotaz, pokiaľ ide o spoločenskú stránku problému, je umiestnený v správnej kategórii.
Zjavne nejde o názorovú otázku,to by ste mali pravdu vy (bolak) o chybnom umiestnení, ale pýtajúci sa chce poradiť, ako má reagovať na túto informáciu (používam jeho spôsob, domýšľam sa zaňho)

anonym

led pochopila správně (jakož i ostatní), neboť nehledá něco, co v dikci dotazu ani není.

annas

V dikci dotazu je „bota“… samozřejmě NANAVSE ji nemůže připustit … 🙂

bolak

Myslíš v chatovacím příspěvku ne? Protože dotaz řeší většinou problém tazatale a né názor na nějaký článek v novinách…

led

bolak, vy ste nepochopili, že Dr.Axl má problém, nevie ako vyjadriť svoj názor, tak požiadal demokratickým spôsobom, aby sme mu ukázali kde je Východ?, nie, kde je Sever! Veď tento problém máme mnohí… To potom naozaj nie je chatovací príspevok, ale vážny problém človeka, občana, …

gagaga

Dr. slova . :
Fakt je, že ojediněle mi napíše někdo z mých následovníků, ale týká-li se to Odpovědí, dávám přednost uvést názor veřejně i pro ostatní na webu, nakonec od toho tu přece je a byl k tomu tak i zakládán ..

a moje prispevky jsou take k Odpovedim … :p

led

Ja tiež dávam prednosť právu verejne povedať svoj názor a nie potlačovaniu tohto práva.
Vyjadrenie môjho názoru k tomuto a k činnosti niektorých užívateľov na tejto stránke je v rozpore so slušnosťou, etikou a aj netikou, preto ho vyjadrujem 1 minutou ticha…

gagaga

ja nemam urcite ve svoji povaze nekomu neco " natirat " , ale ani se stydet za neco – nekoho jineho .. , co jsem sama nemohla ovlivnit
vam dr., ale gratuluji, protoze vim, ze jste sam vasnivy kurak a obcas i pijak, jak jste o sobe nekolikrat sam napsal, tak jste nam k tomuhle " prventstvi " take sam pomohl …
citite se sam tedy jak ? : ze jste nekomu neco " natrel " ( ja takovy slovnik nepouzivam ) , nebo se stydite ( tim padem i sam za sebe ) ? diky za odpoved ..

  • iv-

annas

Stejně jako vy otázce nerozumím. Také ento výraz nepoužívám, pokud nenatírám okna či dveře.

My jsme s někým soutěžili mimo oblast sportu? Co jsme světu natřeli????

Nespisovný výraz „natřít“ znamená totiž: uhodit někoho, natlouct někomu.

V oblasti sportu pak: natřít to komu: porazit někoho (v boji, zápase).

Poslední přenesný význam v oblasti vězeňství: natřít se či koho – udat se nebo udat koho.

annas

Nejde o žádnou invektivu, ale o vztah k formulaci otázky. Z pohledu užití slovesa „natřeli“ je nesmyslná.

Jako obvykle napověděl: SSJC a SNČ

gagaga

:) uz jen ta samotna formulace otazky ( ten slovnik ) svedci o " charakteru " tazajiciho …
jake ma myslenky .., tak se chova i v realu : bud chce nekomu neco " natrit " , nebo se pak za to stydi ..
alespon jedna kladna vlastnost ..

hlavne ze spravedlive boduje .. :)
jedovata -iv- :)

anonym

Vy jste vezdejší sůl. Jak by to tu chutnalo bez vás? 🙂

briketka10

hele hele na -iv- mi nikdo
sahat nebude jasný !!

bolak

takže žádná vosahávačka? a nebude se na tebe -iv- zlobit?

gagaga

:) je videt, ze mate vkus … hned vas zacnu vsude bodovat .. jsem take spravedliva, jako nas PAN spravedlivy .. :)

badisko

ad .ladic trochu opomji ..naklady za leceni zavislosti …:D ..z marihuany a extaze nena statni kasa nic …:D ostatne jako u vsech nelegalnich drog …a to nemluve o kriminalite s nima spojene takze se to vyvazi .......:D dal to nema cenu rozebirat …nase prusery jsou jen nase …:D a nasich ne moc ucinych reseni a zakonu … tak treba namatkou … koureni v restauracich povoleno …:D nejen ze to muze byt nekurakum neprijemne ..ale taky ti co si radi zajdou na pivo a prestavaj kourit tak zrovna tem to moc na vuli nekourit nedoda …dale prodavani alkoholu vsude v kazdem obchode ..trafikach atd …pak cas prodeje alkoholu 24 h dene …nektere zeme to udelali lisacky a alkohol prodavaj treba od 11;00 a v sobotu a nedeli az kolem 14;00 jsou to drobnosti ale maji ucel …:D …je jeste jsem tedy zapomel ze alkohol se prodava jen v licencovanych obchodech …a striktne od 18 let …
pokud se na to prijde ze vek nedodrzel urady daji vysokou pokutu.. poripade odeberou rovnou licenci na prodej alkoholu ..ktera nestoji par susnu …

zjentek

jami155: já bych tu spartičku nenominoval. Ty cizorodé látky opravdu ovlivňují to chápání světa, to, proč jsme tady, tu přirozenost. Pod vlivem nikdy nebudeš svobodná, nikdy nebudeš vědět, kdo opravdu jsi. Nebudeš tudíž nikdy moci říci druhým, co by mohli zlepšit ,)

arygnoc

vrah abstinent a nefajčiar, nehulič, veriaci v boha, sediaci na mírove do konca života sa asi necíti moc slobodne …

aramah

zjentek pod jakým vlivem? To jako když si dám cigárko nejsem svobodná? Jistě, kuřák který na to nemá je svým spůsobem pod vlivem,musí shánět žebrat nebo krást aby svou neřest ukojil.
Ovšem chlast mi příjde více nebezpečným nebo dokonce drogy.
Takový člověk je opravdu nebezpečný sobě i okolí…
A klídek já vím úplně přesně kdo jsem…

zjentek

ano, s tou svobodou je to tak ..a s penězi to nijak nesouvisí ..je mi to opravdu líto, co se dá dělat ,)

zjentek

na vysvětlenou: řekni si, že už si cigárko nikdy nedáš ..schválně, jestli se budeš cítit svobodně ,) ..vidíš? Protože svobodně se cítíš, když víš, že si jej můžeš dát ..tudíž jsi ve svém vlastním niterném vězení a to já nejsem, mohu cokoli ,) Ale když potkáš někoho, kdo ti to správně vysvětlí, můžeš mít na to i nové realizace

aramah

Nojo-no jak myslíš…

zjentek

to nebyl blaf ..to byla pomoc ,) ..ale samozřejmě je všeobecně známo, že nelze pomoci nikomu, kdo si neuvědomil, že pomoc potřebuje ..ale stejně to byla nezištná pomoc ..z mé strany ..ani vrah arygnoc to neprokoukl ,)

anonym

Ty ne,já ano,mně se líbí,ať si dá cígo,když jí chutná.Jde o to,že jí očividně statistika nezajíma,páč statistika nuda je…

zjentek

já vím ,) ..každý výsledek z něčeho vychází ..co se dá dělat ,)

anonym

výsledky zpravidla vycházejí z nějakých pragmatických čísel a ne z doměnek a bludů fanatiků…

zjentek

..a toto vyšlo z čísel těch, kdo požívají. Celé. Fanatikem se staneš hned poté, co se mnou rozvineš diskusi. Tvou nevýhodou je, že druzí to uvidí mnohem dříve, než ti to vůbec stačí dojít. Zeptej se damiany, jak se tomu říká odborně, ať víš, v čem že už to vlastně lítáš, moudrý rádče ,)