aktusim

Máme pozemek, který je určen pro bydlení, ale zatím je v tzv. rezervě. Požádám tedy o změnu v územním plánu?

Jaký je postup?
Děkuji
Doplňuji:
Pozemek v územním plánu je určen k bydlení, ale jako rezerva. Sáhne se po ni, až budou všechny regulérní pozemky pro bydlení zabrány.

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle nového stavebního zákona nedostanete stavební povolení pokud obec v jejímž katastru pozemek je, ho nemá zařazen v územním plánu. Takže zažádat o zařazení do územního plánu tu obec v jejímž katastru se pozemek nachází. Je to běh na hóodně dlouhou trať někdy bez cíle.

Další odpovědi
atriplex

Změna územního plánu je MIMOŘÁDNOU věcí, tedy měla by být. Záleží jak velký a významný pozemek to je. Pokud se jedná o něco malého, tak kvůli vám se do územního plánu zasahovat nebude. Každá změna do ÚP musí projít složitou procedurou – a tak to má být. Od toho je územní plán, plán na mnoho let dopředu. Vy si musíte zřejmě počkat, až bude zastupitelstvo měnit ÚP z jiného důvodu, využít situace a požádat o změnu úzmeního plánu. Někdy se do ÚP vstupuje třeba až po pěti letech, takže hodně zdaru.

aktusim

Právě, že nyní se v obci nový ÚP dělá. Akorát nevíme, zda tedy čekat dva roky na schválení, nebo zda by se to dalo třeba nějak urychlit.