Fyzik

Máme papouška, zakomplexovaného blbce. Co s ním?

Prostě, mohou jí být tak dva roky, máme ji po neznámém majiteli, takže odtud asi svoje komplexy má.
Nenávidí ruce, nebojí se jich, ale sama od sebe na ně útočí, k tomu je hrozně hlučná. Tradiční taktiky s jídlem v ruce byly dosud neúspěčné.
Doplňuji:
Aby bylo jasno, nemyslím si, že jsem blbec. Jen bych rád pomohl, nemohl jsem se již ale ubránit mírnému rozčarování.

Nejlepší odpověď
Damiana

Evidentně jí bylo rukama ubližováno. Proto se brání útočením. Vím, že je to nepříjemné, ale vůči zvířátku to chce shovívavost. Těžko jí to rozmluvíš. Jak můžeš nadávat malému ptáčkovi, který má zatím v životě jen špatnou zkušenost do zakomplexovaných blbců? Všichni týraní a utiskovaní se bojí nástroje, který je trápil. Zakomplexovaný blbec je u mě ten, který si takto léčil na zvířeti své mindráky. Dej jí čas, žádné zbytečné chytání, zkus si dát na ruku chlupatého maňáska, třeba si na něj sedne.

Další odpovědi
hanulka11

zřejmě ji někdo nešetrně chytal a neměla to ráda , musíš pomalu …třeba si ani na ruce nezvykne ,nenuť ji a nedráždi ji

roxy52

Ji netrestej,spíš toho bývalého majitele.Jinak opravdu to chce pomalu ,rozvážně a hlavně hodně trpělivosti.Není ještě tak stará,aby se chování nemohlo změnit.Přeji hodně ůspěchů a držím palce.

ivysek

Pomůže trpělivost, jak tu píšou všichni. Nenaléhat, vytvale krmit, bez okázalého zájmu o ptáka čistit klec, zatím si musí zvyknout, že jí tyhle ruce neublíží. Je-li to velký papoušek, může štípnutí zobákem pěkně bolet – vydrž to a neplácni ji. Hodiny a hodiny seď u klece a povídej si s ní. Jakmile uděláš něco špatně – bouchneš do klece, uděláš špatný pohyb, agresivní přístup atd., tak si zkazíš všechno to, co se ti za tu dobu povedlo. Co se týká času, bude to chtít několik měsíců, tak hluboký strach neodstraníš za 14 dní. Kdyby to nešlo a byl bys z toho nervní, raději papouška předej dál někomu, kdo má s takovými zkušenosti. Přeji vám oběma hodně štěstí 🙂

terry

Trpělivost. Dej jí čas.
Ještě jí není tolik a časem si její důvěru získáte.

lukas.zmizik

ja mam zase papouska, ktery ma v mem pokoji stejny ucinek jako protitankovy granat.

zkus ho nekomu vymenit za kilo sunky anebo prodat do armady

huxa

doktora důlitla nebo rovnou Chocholouška.

venkovan

Když nic nepomůže co už napsali, tak s ním nadít kuře.