Máme obrovské skleněné dveře do terasy aleve skle se odráží okolí tak tam každý den nabourá tak 2–4 ptáků… Co stím ???

Nechci dveře polepovat různými nálepkami a nebo tam nechat viset CD … NE !!!

Nejlepší odpověď
annas

Asi vám nic jiného nepomůže než na sklo nalepit siluety dravých ptáků.
Ptáci nejsou schopni pochopit průhledné skleněné panely. Jako pomoc proti jejich nárazům do skleněných ploch, které mohou skončit i smrtí ptáků se používají samolepky siluet dravců, které se lepí na sklo oken, dveří, protihlukové stěny a další místa, kde ptákům hrozí nebezpečí.
Studie ukazují, že na každý m2 skleněné plochy připadají 2 zabití ptáci ročně.

Další informace a možnost nákupu najdete na

Zdroj: http://www.ze­lenadomacnost­.com/detail/476-Ptaci-siluety-na-sklo-3-ks

Další odpovědi
Jikra

Dej si do vyhledávače elektronické plašiče ptáků – je tam toho hafo.

Hlada

Ono nic jiného nespíš neexistuje. Siluety dravců se používají i na skleněných tabulích kolem silnic.

venkovan

Trochu vyvrátím názor na vylepování obrysů dravců, protože dle mne je tam možné vylepit cokoliv co naruší plochu okna – dveří a ptáci jí přestanou vnímat jako volnou přírodu do které mohou vletět.
Je to totiž prosté – podívejte se do okna zvenku a velmi často zjistíte, že za určitého pohledu, sluníčka atd., okno je vlatně zdrcadlo ve kterém se odráží prostor před oknem. Ptátk tak letí jako do volného prostoru.
Nevím co s tím aby se nenarušil zas pohled okna. Někdo dáva před okno CD a podobné předměty které ptáky odradí. A třeba by nebylo od věci tam místa siulety dravce dát třeba obrázek něčeno co nám nebude zas tak vadit.
Mne tak napadlo, co tam dát malého kalouse.

anonym

Pokus se to ještě nezrušilo, tak existovali takové plašiče (zvukové, jako na krtka) člověk je neslyšel a ptáci se k okolí ani nepřiblíží, jinak zkusit něco nalepit na to sklo, aby se nelesklo a bylo matné, něco jako by průhledné a slabé linoeum, určitě víte co myslím ;D

honza19hk

brokovnice postačí

Renča

A co polepit okno matující fólií?