lukas.zmizik

Máme nebo měli bysme mít ze strategických důvodů v záloze i parní lokomotivy?

Třeba pokud nastane situace, že nám imperialisté a východní mocnosti odseknou zdroje elektřiny a ropu?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemáme a mít asi ani nebudem. Elektřiny vyvážíme velké množství. A v parních elektrárnách by jsme topily čím ? Doly pomalu zavíráme a moc ho taky nemáme a dřevo které ještě za něco stálo, tak jsme vykáceli a prodali. Neni mě jasné, které imperialisty máš na mysli? Ty tady mají přece své majetky, pokud zde ještě něco zbylo.

Další odpovědi
ghoul

lol. no myslím, že kdyby došlo k přerušení dodávek plynu a ropy. Železniční doprava by nebyla ten nejvíc palčivý problém, který bychom museli řešit. Buď v klidu, vždycky tu jsou koně 🙂

Pepa25

V případě problémů s elektřinou jsou nezávislá trakce diesláky. Pára je už jen nostalgie, nebyla by dostatečná infrastruktura, proškolení lidé atd.

kelley

Provozních parních lokomotiv máme v ČR kolem třiceti. Ale nejsou jako strategická záloha, nýbrž jako muzejní exponáty na výstavy a slavnostní jízdy 🙂 I když něco by v nouzi nejvyšší ještě odtáhnout dokázaly…