Zdeňulka

Máme na zahradě krtka a zřejmě není sám,nevíte někdo opravdu něco účinnýho?

Nejlepší odpověď
verka

Vždycky si představím krtečka kreslenýho, jak ho vyháněl zahradník a je mi ho líto. Jednou ho vyhrabaly naše kočky. Soused ho nechtěl, tak jsem ho odnesla do parku./toho krtka/

Další odpovědi
martina1

Kočku.Alespoň naše letos přitáhli už dva a na zahradě nemám ani myši a jiné hlodavce.Potomky klidně dodám.

anonym

Už probíráno.Zde.Kočka je bezva,fungují také kočičí,nebo psí výkaly,čerstvé,cpa­né do krtin,takticky=tak,a­by se krtek „vytlačoval“ ven.

standa

Shodou okolností jsem včera jednu tuto „chráněnou“ potvůrku chytil na své zahradě do pasti.

Používám past v podobě podlouhlého tunýlku (trubky či dutého hranolu), který má z obou stran padací dvířka, které se otvírají pouze dovnitř.

Past je nutné šikovně vložit do trasy krtkova metra, a to nejlépe, když tato trasa vede z jedné strany kolem zdi nebo plotu z betonovým základem.

V místě trasy vyhloubím opatrně otvor ve velikosti 15×30 cm (podle délky pasti), opatrně očistím ústí do obou odrytých částí metra ( k tomu používám kousek tlusté hadice, kterou otvory prošťouchnu) a past vložím tak, aby jedním koncem těsně přiléhala k ústí metra a na druhé straně udělám z malých prkének tunýlek mezi dvířky pasti a druhým ústím krtkova metra. Nahoru přiklopím dlaždici, aby zde byla tma.

Loni jsem takto (přes nelibost mé dcerky) vychytal přes 10 malých potvůrek.

A JE KLID.

Ale pozor, někdy se na pohřeb prvního krtečka sjede dost příbuzných, tak musíte být trpěliví 🙂

ReHu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-krtka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomoc-jak-na-krtka-nebo-asi-rodinku-krtku

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-krtka-3

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-krtka-2

elektrikář

Ač je to k nevíře snažil jsem se vyrovnat kousek zahrady. Navozil jsem od souseda hnůj a navrch dal kompost zasel trávu. Mněl jsem jsem radost než se mi sem nastěhoval krtek.Udělal mi tady tankodrom a metro ze začátku jsem to zašlapával. Potvora vrtal kousek dál. Právě na těchto stránkách jsem se dočetl prázdné plastové láhve jen tak navlečené na klacíku.Trochu se to hýbe ve větru a má to trochu hučet. Slyšet to není ale krtek se odstěhoval.Dal jsem je k plotu kde to neruší.