Boy 13

Máme během celého spánku zavřené oči?

Od okamžiku, kdy zavřeme oči a usneme, tak jsou po celou dohu zavřené? Tj. budu spát 6–8 hodin, tak budou moje oči po celou tu dobu zavřené? Děkuji.

Nejlepší odpověď
seraphico

Většina lidí má během spánku zavřené oči, ale jsou také výjimky. Někteří lidé trpí tzv. nočním lagoftalmem, což znamená nedovírání očí během spánku.

„Neschopnost dovřít oční víčka se nazývá lagoftalmus. Pokud k tomuto jevu dochází pouze ve spánku, říká se tomu noční lagoftalmus. Tento stav však neznamená, že oči jsou úplně otevřené. Ve většině případů se k sobě oční víčka hodně přiblíží, ale nedovřou se úplně. Už i malá štěrbina mezi víčky může pak způsobit, že se oči přes noc vysuší. Postupem času se pak suchost očí může stát chronickou a nepříjemnou záležitostí, která zvyšuje riziko keratopatie, poškrábání oka, abraze nebo vředu rohovky.“

Zdroj: https://cooper­vision.cz/blog/spa­ni-s-otevrenyma-ocima

Další odpovědi
mosoj

Kdyby nebyly zavřené, tak už je máš dávno vyschlé!!! a to určitě nechceš.
Při narkóze na sále je máš otevřené a anesteziolog ti je pilně vlhčí!

zjentek

Ne, sem tam s nimi zamžouráš, zejména při divokém snění a v tu chvíli se ti do nich může cokoli dostat, třeba smítka nebo tříska z polštáře. (;