AnnMary

Máme balíček 32 karet. Co je myšleno jako zelená karta?

Doplňuji:
Ano, je to z jednoho příkladu…v kartách se vyznám…jen jsem se v životě nesetkala s pojmem „zelená karta“

Nejlepší odpověď
Drap

Zelená karta se označovala karta piková. Nejvyšší zelená je tedy pikové eso. Je to podle ztvárnění některých karet. Piky mívaly a ještě mají vyobrazeny listy. A podle barvy listů – zelené

Další odpovědi
bolak

Prozraď víc.

Kde jsi to četla? V jakém kontextu? Dej odkaz.
Aha, už si vzpomínám, ty jsi ta co pořád řeší ty příklady s pravděpodobností :)
Tak pokud se v mariášových kartách nevyznáš, tak v balíčku o 32 kartách je jich 8 červených, 8 zelených, 8 žaludových a 8 kulových.
Hodnoty jsou pak následující: 7,8,9,10, Spodek, Svršek, Král, Eso. (od každé barvy)