kapazu

Máme 5 měsíčního kocourka, proč chodí po použití wc vymočit se ještě do postele? Jak ho to odnaučit?

Doplňuji:
Máme 5 měsíčního kocourka.Má žrádlo,vodu,hrajeme si s ním,čisté wc,volnej výběh po domě.Z venčí má strac takže v tom problém taky nebude.Ale pořád mnouká a chodí k wc.Pak tam udělá potřebu ,,jde do postele a tam se vymočí ještě jednou. Co mám udělat co mu chybí? Prosím

Odpovědi
beer

Příčin může být hned několik. Z toho důvodu bych začal návštěvou veterináře.

Osobně se domnívám, že v tomto případě půjde o nějaké psychické problémy zvířete a cesta k jejich odstranění povede tímto směrem. Něco málo z netu zde http://www.moje-kocka.cz/zivot-s-kockou/protestni-moceni-a-kaleni-181.html, více poradí veterinář.

Zdroj: Vet.praxe

anonym

Má své kočičí teritorium,značkuje si svá oblíbená místa,věnujte mu větší pozornost,snad by pomohl nějaký sprej
http://www.mo­jestarosti.cz/po­radna/zvirata/koc­ky/jak-odnaucit-vykastrovaneho-kocoura-ocuravat-domacnost.html

Adika3

A máš pro něj speciální stelivo pro kočky musí tam mít něco na zahrabíní.
Já jsem měla něco podobného.Mám teď 4 měsíčního kocourka dostala jsem ho od 1 měsícu měla jsem nachystanou hlinu pro něj na wc čural i do ní, ale fůrt i pod stůl a pak jsme mu koupili stelivo přesně pro něj a vymočoval jse tam, ale i někdy pak to zanechal i na zemi a tak na večer jsem ho s pelíškem zavřela sem ho do malé mistnostky a tak týden jsem ho tam zavírala.A už chodí na wc uplně bez problémů.Ale teď už když ho pustím asi 3 krát za den ven na hodinku tak vidím z okna že na zahradě tam mám novej koutek s hlínou která se kupuje a ted si tam rozhrabe díru vykaká se a zas zahrabe tak že už dobrý.Snad jsem ti poradila. Adika3

Tobbynka

Myslím, že ho něco bolí… Nechci Vás strašit, ale zvířata a hlavně kočky bolest moc najevo nedávají. Neřeknou Vám to, ale naznačí Vám to na něčem jiném. Např. na té posteli. Kocour Vám chce naznačit, že něco není v pořádku. Možná se mu něco nelíbí. Neměnili jste poslední dobou nábytek na jiná místa? Nebo neměnili jste mu náhodou záchod? Třeba se mu místo, kde záchod má, nelíbí. Ale první věc, kterou bych udělala by byl veterinář. A pokud bude v pořádku, tak zajděte do lékárny a zkuste koupit kozlík lékařský. Kočky velice přitahuje.

kapazu

Problém vyřešen.Náš pes byl totiž na tři dny pryč a našemu kocourkovi se po něm stejskalo.Ted po návratu hafana už je jen zlobivej :)

kapazu

Pozornosti bych řekla že má dost jsem s ním denně přes 10 hodin a noc tráví taky s náma.
K veterináři chodí,je zdravej
A stelivo jsme mu koupili už na začátku a chodí tam,jen vždy asi poslední týden chodí k wc mnouká,pak se vykálí a vymočí se do postele.
Četla jsem že to muže být zapříčeněno pubertou kotěte

A značkování to rozhodně není.Kočičí značkování znám a tohle bylo močení,značkování je spíš jako sprej tohle byla loužička :)