iwetax

Mám zrušit zd. vyšetření kvůli pohovoru?

Mám důležitou otázku. Již tři měsíce jsem objednaná na vyšetření a přehodit ho znamená čekat další tři měsíce. Zítra mi možná zavolá budoucí zaměstnavatel na pracovní pohovor, v ten samí čas. Co teď? Můžu říct, že nemůžu a navrhnut jiný termín? Co když mne kvůli tomu nevemou ?
Doplňuji:
Víc mi jde o vyšetření. Jak mám slušně říct, že v daný termín nemohu?

Nejlepší odpověď
Drap

To asi my nerozhodneme. Musíš se rozhodnout sama , podle toho co je to za vyšetření, jak moc to spěchá a jak moc chceš tu práci. Tady ti nikdo cizí neporadí

Další odpovědi
Jose1f

Budoucí zaměstnavatel ti MOŽNÁ zavolá, a i když zavolá, není jistota, že tě přijme. Na zdravotní prohlídce tě čekají. Za normální situace bych nečekal, až možná zavolá, ale snažil bych se zavolat já jemu a domluvit se na termínu, který bude oběma vyhovovat. Tím ukážeš, že nejsi buchta, ale že máš zájem plnit své povinnosti v práci i v osobním životě. Jestliže by toto budoucí zaměstnavatel neocenil, potom je načase hledat zaměstnání jinde.
Jak mu to říct slušně? Normálně, beze strachu a klidně. Mám zájem o práci u vás, těšila jsem se, že zavoláte, ale bohužel jsem na tento termín již 3 měsíce objednaná na zdravotní prohlídku. Mohl byste, prosím, navrhnout jiný termín, například … (zítra, o týden později, atd.)
Přeji šťastné pořízení jak u prohlídky, tak u pohovoru.

www

To se ptáš dost pozdě.
Pokud za to ale skutečně nemůžeš a teprve dnes jsi dostala info o zítřejším pohovoru, šel bych na něj a vše vysvětlil.
3 měsíční objednávka na vstupní prohlídku je tak akorát na změnu lékaře!

hanulka11

řekni -bohužel zrovna jdu na vyšetření k lékaři, můžete mi nabídnout jiný termín – děkuji

Sůwa

Píšeš, že „možná zavolá“, takže nic jistého. Zaměstnavatel určitě ví, že se na některá vyšetření dlouho čeká, takže jedině říct všechno po pravdě. Pokud by to byl jediný důvod k nepřijetí, nejspíš to nebude dobrý zaměstnavate a žádná škoda 🙂

Damiana

Šla bych na vyšetření. Nevím, jakého je typu, jestli při něm můžeš mít zapnutý mobil nebo ne, ale já mám takovou zkušenost, že se předem dovolím lékaře a řeknu, že čekám důležitý hovor a může se stát, že mi dotyčný zavolá nevhod. Vypni si zvonění. Vždycky mi lékař vyšel vstříc. Každý rozumný člověk ví, že dnes není snadné sehnat práci. Nerušíš pohovor, čekáš jen na jeho termín a to by se mělo dát při dobré vůli akceptovat. Také můžeš lékaři popravdě říct, že bys byla nervózní a mohlo by se to odrazit na výsledcích vyšetření. A že u nich není snadné se objednat, ale záleží ti na svém zdravotním stavu, protože pak bys zase byla v nervu, jestli máš na tu práci…
Podívej…Já jsem kdysi dokonce přímo z ordinace zubního lékaře odvysílala živý vstup do rádia! Fakt. Byla to rutinní prohlídka, mluvit jsem tedy mohla, ten telefonát byl domluvený, ale neupřesněný. Vyšla jsem jim vstříc a najednou prásk! a kolega na druhé straně mi říká, že už jsme v éteru. Když se chce, jde všechno. 🙂

venkovan

Omluvíš se z pohovoru a domluvíte si nový termín. Pokud nový zaměstnavatel nepřistoupí, tak raději tam nejít a hledat jinou práci
Doplňuji:
Pokud jdeš na vyšetření – na přesně stanovenou hodinu, tak nevěř, že si tam můžeš přijít pozdě jak ti tu kolega doporučuje. Nemocnice je svým způsobem podnik jako každý jiný – když jim vypadne plánované vyšetření, mají ekonomickou ztrátu.

Mc Merkurion

já bych šel na ten pohovor,ale zkusil bych přijít dřív,bude to vypadat pěkně,a pak k tomu doktorovi,tam se stejně dlouho čeká,a v nejhorším mu říct,že si se spletla,co se stane,buď tě vezme nebo tě přeobjedná,co to řešit dopředu,ono to nějak dopadne…

hanulka11

www.ale ona přeci nepíše ,že je to vstupní prohlídka