Avatar uživatele
Vítek:)

Mam zkusit podplatit lekare?

Jsem v prvaku na gymplu a cele pololeti jsem tak nejak kaslal na skolu. Mam tam cca. 259 zameskanych hodin. Ja vim, bylo to ode me hloupe, uvedomuju si to, a chci to v druhaku zlepsit. Ovsem to bych do nej musel nejdriv postoupit. Problem je totiz v tom, ze z tech 259 hodin mam asi 56 neomluvenych (nas tridni rikal ze z toho bude asi reditelska dutka) a dalsich asi 45 hodin za kveten, musim jeste do pondeli omluvit. Jde o to, ze uz si nemuzu dovolit dalsi neomluvene hodiny, jinak by me nejspis vyhodili. V patek jsem se tuto absenci pokousel omluvit (napsal jsem do studijnaku – nemoc, nachlazeni, nevolnost, vysetreni, lekar a tata mi to podepsal), ale marne. Ucitel chce potvrzeni od doktora. Takze do pondelka si ho nejakym zpusobem musim zajistit nebo na 99% letim ze skoly. Jsem z toho zoufaly. Jedine reseni co me v teto situaci napada, je dat uplatek lekari, aby mi dal to potvrzeni. Myslite, ze je to dobry napad? A jak to mam udelat? Mate s tim nekdo zkusenost? Dekuju.

Lamalam: To je fakt rada nad zlato. Se základkou bych si slušnou práci nikdy nenašel. Radši přestoupím na jinou střední školu, než abych dřel na nějaké brigádě a vydělal si sotva na živobytí. Co se týče té nové střední školy, tak tu už bych neflákal, poučil jsem se dost :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3246 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Nejsi studijní typ, vykašli se na uplácení, nech se ze školy vyhodit a začni pracovat.
Doplňuji:
To není rada nad zlato. to je pouhé konstatování faktů. S tou prací jsem to přehnala, s tvým přístupem by ses nikde neuživil.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pozdě bycha honiti. Je to uplně ten nejlepší nápad pokusit se uplatit lékaře. Doporučuji! Pokud je doktor solidní, tak tě má jistě přečteného, a mohl by hned podat trestní oznámení že jsi se ho snažil podplatit a bylo by po problémech. Měli by od tebe pokoj ve škole i doma.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

256 hodin to je skoro celej rok kam si chodil
to doktorovi nikdy nevysvětlíš ani ve škole :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

😁
Myslím, že pokus uplácet lékaře není dobrým nápadem – osobně, být doktorem, bych tě hnal tak, že bys bral případné schody po třech…
😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Akolik bys mu tak nabídnul, by mě zajímalo, já jen, že z nižší sumy by se důktůrek mohl taky urazit. Já bych za nim prostě zašla a řekla mu, jak se věci mají, že jsi byl hodně nemocný, ale k doktorovi jsi nešel a že teď po tobě chtěj potvrzení…třeba to ti podškrábne a basta, nic mu nedávej sim, tě, neboj, ten má peněz víc, než dost, nic tím neztratíš, leda získáš – možná…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Zameškat v průběhu pololetí téměř celé čtvrtletí
a z toho mít přes třetinu neomluvených hodin
je fakt „výkon“.

Přestaň lhát sám sobě i nám!

Kdyby ses poučil, vůbec bys neuvažoval nad pokusem
podplatit lékaře (přesněji: uvažuješ o podvodu, do svého
průšvihu chceš zatáhnout další dva lidi (sestru a lékaře).

Podle mne nemáš šanci se do druhého ročníku dostat, protože
na konci roku nebudeš klasifikován ze žádného předmětu.
Pochybuji, že se za necelé dva měsíce doučíš učivo celého
pololetí (a v profilových předmětech celého roku) tak, abys
zvládl doklasifikační zkoušky.

———
Postav se k tomu čelem: Doma i ve škole řekni, jak to skutečně bylo,
omluv se, slib, že už to nebudeš opakovat a velice zdvořile požádej
o povolení opakování ročníku (vedení školy není povinno vyhovět).

—–—
Rada od Lamalam je opravdu nad zlato:
Jedině práce a plnění povinností tě přiměje se
zamyslet a změnit přístup ke škole /ke vzdělání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

To si děláš legraci ? Do školy jsi nechodil, tak teď musíš za své činy nést zodpovědnost a postih. ☹
http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-3-paragraf-332

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

skôr sa pozerajte po inej škole.
a zapamätajte si tento prúser.

;-Q

priznám sa, že som mal na strednej tiež pár neospravedlnených hodín (ale nie toľko), a miesto podpisu som od otca dostal takú šupu (facku), že ma to presvedčilo o plnení si svojich povinností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Doktor není blbec a úplatek od gymnazisty nepřijme vědom si faktu že se to rozkecá nehledě že jde o podvod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

A takoví podvodníci by chtěli mít školu, aby mohli být např. manažeři velkých firem, být třeba našimi nadřízenými atd.
Jo hochu vyžer si to sám. Dělat podvody to by ti šlo a co dál?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Baromut

To, že seš blbej je tvůj problém. Já být tvýma rodičema, tak ti doma udělám vojnu. Nech se vyhodit a buď jdi na jinou školu, nebo zpátky do prváku. Bylo by nefér, abys tam zůstal. Už kvůli spolužákům, kteří do školy poctivě chodili a neflákali se po všech čertech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Neumím si představit doktora, který by na to přistoupil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zeptej se tatíka. Podepisuje ti falešné omluvenky, tak ti jistě poradí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek