Stingo

Mam weblog na wordpress a chtěla bych to prevest na vastni placenou domenu. Jak se to dela?

Odpovědi
Melkor

Zde je vše přehledně napsáno: http://www.cwor­dpress.cz/navo­dy/jak-presunout-wordpress-na-jiny-hosting.html jinak hosting doporučuji nejlevnější a nejkvalitnější v Česku wedos.cz

anonym

Především musíš mít tu doménu

  • dále musíš mít u poskytovatele webový prostor, nejlépe na Linux serveru
  • musíš znát FTP přístup a přístup k SQL databázi.
  • musíš znát adresu pro přihlášení do phpmyadmin

Pak musíš znát stávající údaje:

  • Název původní domény
  • Adresa FTP serveru k původnímu hostingu + uživatelské jméno a heslo pro přihlášení
  • Adresu pro přihlášení do phpmyadmin na novém hostingu + uživatelské jméno a heslo pro přihlášení
  • Uživatelské jméno a heslo pro přihlášení + název databáze
  • Přístup do správy vašeho DNS záznamu (adresa, uživatelské jméno a heslo)
  • IP adresu serveru nového webhostingu – tuto informaci si musíš zjistit od nového poskytovatele hostingu

Pak si musíš na stávajícím hostingu udělat kompletní zálohy:
Přes nějakého FTP klienta si stáhnout obsah serveru (nejlépe přes Filezillu, v nouzi přes Total Commander.
Přes Mysql si zálohovat obsah databáze (export do textového souboru)

  • Pak se přes FTP přihlásíš na novej hosting a nakopíruješ tam to, co sis předtím přes FTP stáhla.
  • Přes administraci webhostingu si vytvoř novou MySQL databázi. Nejlépe vytvořt DB stejného názvu jak na původním hostingu (údaje ze souboru wp-config.php)
  • otevři si správu phpmyadmin na novém hostingu a přihlaš se pomocí údajů, které jsi zadala v předchozím kroku
  • Vlevo si vyber Tvojí novou DB – klikni na ni a proveď „Import“ z toho souboru cos předtím exportovala

Takže máš soubory i databázi na svém místě. Pokud se Ti nepodařilo na novém hostingu vytvořit Databázi nebo uživatele stejného jména jako na původním hostingu, uprav soubor wp-config.php
Pro úpravy souborů na FTP je nejlepší nainstalovat si PSpad editor a Commanderu přikázat, aby ho oteviral místo notepadu. Umí rozpoznávat tagy, řádkuje a barevně rozlišuje.

Pak musíš udělat ještě změnu DNS záznamu

A teď to podstatný:
Jsou dva problémy. Možná Tě nepustí stávající poskytovatel do FTP a SQL, v takovém případě jej musíš požádat o zálohy, které by měl provést a poskytnout Ti je
A druhý – pokud ses musela zeptat, zřejmě neumíš nic, nebo málo. Dle mého je pro Tebe nejschůdnější cesta nainstalovat nový WP, vybrat nějakou šablonu, zprovoznit to, a následně vytvořit nové příspěvky stažením textu ze stávajícího hostingu.
Co se vzhledu týká, pokud chceš originál, nezbude Ti, než udělat totéž co já, a naučit se pracovat s grafikou, s kaskádou, s PHP a pak si stáhnout nějakou free šablonu a přestavět jí k obrazu svému. Následující weby jsou tak postavené. Je to jedna šablona, jenže překopaná. Pro bližší údaje napiš.
http://www.kur­tizany.net/
http://www.aho-doprava.cz/
http://www.dro­gerieujezd.cz/
http://kvetiny­ujezd.cz/