VampGirl

Mám vytvořit rozhovor do školního časopisu. Neměli by jste tipy na nějaké otázky, prosím?

U nás na škole studuje jedna dívka, původem z Chorvatska. Píšu do školního časopisu a dostala jsem za úkol s ní udělat rozhovor. Rozhovor jsem ještě nedělala, většinou píšu obyčejné články… Nějaké otázky už samozřejmě mám, ale je jich docela málo. Na co všechno by jste se jí zeptali, kdyby jste s ní dělali rozhovor vy? Co by vás jako čtenáře zajímalo? Děkuju za tipy. :)
Doplňuji:
Drap: Myslela jsem, že nemusím psát, že takovéhle základní otázky v rozhovoru samozřejmě mám… :)

Nejlepší odpověď
Drap

Co třeba : Jak se jmenuješ ?
Tak jsem to asi špatně pocopil, zkusím jinak :
Jak bys srovnala tuto školu a školu bývalou v Chorvatsku ?
Jak se baví vrstevníci v Chorvatsku a v čem se to liší od načší zábavy ?
Náročnost studia v Chorvatsku a u nás ?
Co tě nejvíc překvapilo po příchodu do této školy.
Jak se ti líbí náš časopis ?

Stačí ?

Další odpovědi
verunka483

tak třeba jaký je největší rozdíl mezi rodnou zemí a čr a takhle… kde se jí víc líbí a proč.

fcoop

Inspirace?
Chorvatsko obecně

http://www.adri­atic.hr/cs/chor­vatsko

Miisa

Třeba se můžeš zeptat jak tráví volný čas, jak moc jí připadá těžká výuka oproti Chorvatsku, třeba jak trávili přestávky, jakým stylem se učilo, jestli ji dělá problémy čeština…

Michal Kole

Zeptej se, jestli umí plavat, kolik bazénů, jakým stylem a jakou rychlostí.

A pak prober plaveckou výuku v chorvatsku v čem se liší od české metodoky výuky plavání na školách.