Vali911

Mám reklamovat/vrátit mobil Xiaomi Redmi Note 4 32GB, nebo vyměnit SIM, když se mi nenačítají kontakty?

Mám reklamovat/vrátit mobil, nebo vyměnit SIM?

Pořídil jsem si mobil Xiaomi Redmi Note 4 32GB a nenačte mi kontakty ze SIM karty.
Psal jsem jim, tak mi technici poradili, jak si v tomto mobilu kontakty zobrazit.
Vše jsem udělal a kontakty stále nikde, i když SIM kartu načte a může se volat i posílat SMS, tak na SIM kartě mám 90 kontaktů, ale ani jeden se na tento mobil nenačte.
Jakmile SIM vrátím do mobilu Lenovo A7000, tak se mi kontakty uložené na SIM ihned načtou.
Je to na reklamaci či na vrácení? Zkoušel jsem i bratrovu SIM a taky se nenačtou kontakty, i když jinak jde volat a v bratrově mobilu se načtou ihned a to má Asus ZenFone2 Laser 32GB.

Má někdo podobnou zkušenost s tímto mobilem? Nebo mi aspoň poradí, co mohu dělat a co za tím stojí?

Pan technik mi dokonce řekl, ať rovnou vyměním SIM, ale to bych ji musel vyměnit celé rodině, kdyby měli mít všichni tento mobil, jelikož žádná v tomto mobilu nenačte kontakty uložené na SIM a přitom v ostatních normálně ano.

Děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
still

Co jsem tak rychle vyhledal přes Google, tyto problémy má zřejmě Xiaomi asi od nepaměti. Pochopil jsem, že standartně je možnost zobrzení kontaktů na SIM vypnutá a musí se zapnout. Někdy se tomu musí ještě trochu domluvit opakováním volby. Pročtěte si diskuze po internetu, jsou tam různé postupy, jak to napravit, třeba tady: https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/xiaomi-redmi-3-2gb-16gb/poradna-otazka/453385/
https://www.mi­uios.cz/kopiro­vani-kontaktu-ze-sim-5913
Já osobně bych se s tím moc nepáral, vyexportoval bych si kontatky na SD kartu v jiném mobilu a v Xiaomi bych je naimportoval do adresáře.

Další odpovědi
autacek

Nechápu, že ještě dnes někdo využívá kontakty na SIM.

Rada zní zazálohovat si přes google účet kontakty ze sim a zapnout si synchronizaci. Pak se kontakty objeví v novém mobilu bez sebemenší špetky námahy.

Problémy s kompatibilitou kontaktů na SIM mám tak vyřešeny již ca 10 let a vůbec nechápu, že to někdo ještě řeší.

ivzez

Od kterého operátora máte SIMku?
Já bych se napřed zkusila obrátit na operátora,
kdyby nepomohl ani on, zkusila bych reklamaci.

Altair-AC

Asi si ji tam špatně vložil.Doufam že to máš taky na straně ten slot na SIM a SD card.Tady je video jak se to tam dává správně , možná si to dal obráceně:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=vEatHDE8A3g