Avatar uživatele
fg

Mám vypínat set top boxy?

U tv mám set top boxy,které nevypínám,protože kdybych si zapl tv musel bych ho také zapnout a čekat až se uplně zprovozní.Vadí to nějak tomu přístroji?Spotřeba mě ani tak nezajímá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? tom004, Ing.internet před 4505 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

Tyhle přístroje jsou konstruovány na trvalý provoz, el.příkon a tedy ohřev je nepatrný. Jde spíš o nebezpečí zkratu, požáru, v době nepřítomnosti z principu vypínám napájecí přívod centrálně ze zásuvky na zdi. Nějaký ten watt energie se rovněž ušetří a prodlouží životnost zařízení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud je nevypínáte úplně máte zbytečnou spotřebu elektřiny. Set top box má zapnutý cca spoptřebu 20 W a více. Za rok to uděká 180–200 kWh což je přes 1000 Kč na jeden set top box.

Některé set top boxy mají velkou spotřebu i ve standby režimu, i kolem 10 W.
Osobně jsem měl set top box Strong ten měl spotřebu ve stand by režimu 3 w. Potom jsem koupil Philips a ten má 10 W !!
Řeším to tak že celý komplet vypínám i s TV dálkově ovládanou ztásuvkou. Dálkové ovladače pro zapínání vůbec nepoužívám.
Typuji i s TV úsporu na elektřině tak 1500 – 2000 Kč !

Moderní přístroje by ale neměly mít ve standby režimu větší spotřebu jak 1 W. Bohužel to ale ve skutečnosti tak není.

Mám štěstí, moje TV ani ten set tap box není třeba po ztrátě napájecího napětí a další obnově ( zapnutí zásuvky) zapínat dálkovým ovladačem. U některých to ale nejde a stejně se musí tím ovladačem zapnout. Přesto to myslím ale za tu úsporu stojí.
Doplňuji:
Takže nejde o nějaký wat elektřiny, ale o dost postatnou spotřebu. Navíc těch přístrojů máte doma určitě víc, třeba i mikrovlnou troubu.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Pokud tě nezajímá spotřeba, tak SetTopBoxu to nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Jsem na tom stejně jako >mosoj<. Dálkově ovládané zásuvky mají ještě jednu výhodu.Odpojují spotřebiče dvoupólově (fázi i nulu),což zvyšuje ochranu spotřebičů před vnějšími vlivy.A upřímně řečeno,někdy je příjemné si z postele zapnout a vypnout to,co zrovna potřebuji. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Především z bezpečnostních důvodů nemám rád Standby všeobecně, proto vypínám vše. Zatím žádný problém..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek