fg

Mám vypínat set top boxy?

U tv mám set top boxy,které nevypínám,protože kdybych si zapl tv musel bych ho také zapnout a čekat až se uplně zprovozní.Vadí to nějak tomu přístroji?Spotřeba mě ani tak nezajímá.

Nejlepší odpověď
lexx

Tyhle přístroje jsou konstruovány na trvalý provoz, el.příkon a tedy ohřev je nepatrný. Jde spíš o nebezpečí zkratu, požáru, v době nepřítomnosti z principu vypínám napájecí přívod centrálně ze zásuvky na zdi. Nějaký ten watt energie se rovněž ušetří a prodlouží životnost zařízení.

Další odpovědi
mosoj

Pokud je nevypínáte úplně máte zbytečnou spotřebu elektřiny. Set top box má zapnutý cca spoptřebu 20 W a více. Za rok to uděká 180–200 kWh což je přes 1000 Kč na jeden set top box.

Některé set top boxy mají velkou spotřebu i ve standby režimu, i kolem 10 W.
Osobně jsem měl set top box Strong ten měl spotřebu ve stand by režimu 3 w. Potom jsem koupil Philips a ten má 10 W !!
Řeším to tak že celý komplet vypínám i s TV dálkově ovládanou ztásuvkou. Dálkové ovladače pro zapínání vůbec nepoužívám.
Typuji i s TV úsporu na elektřině tak 1500 – 2000 Kč !

Moderní přístroje by ale neměly mít ve standby režimu větší spotřebu jak 1 W. Bohužel to ale ve skutečnosti tak není.

Mám štěstí, moje TV ani ten set tap box není třeba po ztrátě napájecího napětí a další obnově ( zapnutí zásuvky) zapínat dálkovým ovladačem. U některých to ale nejde a stejně se musí tím ovladačem zapnout. Přesto to myslím ale za tu úsporu stojí.
Doplňuji:
Takže nejde o nějaký wat elektřiny, ale o dost postatnou spotřebu. Navíc těch přístrojů máte doma určitě víc, třeba i mikrovlnou troubu.

Sůwa

Pokud tě nezajímá spotřeba, tak SetTopBoxu to nevadí.

tom004

Jsem na tom stejně jako >mosoj<. Dálkově ovládané zásuvky mají ještě jednu výhodu.Odpojují spotřebiče dvoupólově (fázi i nulu),což zvyšuje ochranu spotřebičů před vnějšími vlivy.A upřímně řečeno,někdy je příjemné si z postele zapnout a vypnout to,co zrovna potřebuji. 🙂

beer

Především z bezpečnostních důvodů nemám rád Standby všeobecně, proto vypínám vše. Zatím žádný problém..