Ganymede

Mám vir v systémové aplikaci. Co s tím?

Dobry den, posledni dobou mi skacou reklamy v Google Chromu (v mobilu Zopo c2), a tak jsem si stahla antivirus Eset a ten mi nasel trojskeho kone v aplikaci Youtube, ktera je jiz systemova aplikace a nejde odinstalovat a navic mi nefunguje, dloho se nacita a pada, tak jsem jim psala na podporu. Narazila jsem na tento clanek: https://m.mobi­lenet.cz/clan­ky/trojsky-kun-porn-clicker-se-siri-v-nebezpecnych-aplikacich-na-androidu-29677
Ale nevim, jestli se to tyka i me, kdyz je to systemova aplikace.

Dekuji za pomoc :)

Nejlepší odpověď
ozzius

Pokud zvládneš, tak přeinstalovat software – na netu je spousta návodů
Nebo se poptej u známých, popřípadě hoď do servisu, kde to udělají ;)
Jinak na odstranění toho viru z telefonu návod nemám

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Mám tento problém u mobilu vnučky, rovněž „hrozby“ zjištěné Esetem Mob.sec. Rovněž v systémových aplikacích. Při konzultaci s Esetem mi však sdělili, že nezaručují 100% spolehlivost ochrany Esetem u mobilů „rootnutých“ a s dual SIM. A těch je dnes poměrně hodně. Moje do těchto spadají všechny. Do jednoho se dostaly taky Trojské koně, z Googl Playe, a po snaze na obnovení v recovery systému došlo k „odbourání“ Androidu a mobil nejde vůbec zprovoznit. Takže asi jedině ta přeinstalace Androidu, ale já už nad tím špekuloval dlouho a stále nevím, jak bezpečně na to. Asi nutno sehnat někoho, kdo „umí“, nebo servis.