Mám věřit lékařce, přiloženému letáku nebo svému rozumu?

Lékařka mi předepsala léky na řešení mého zdr. problému, po zakoupení léku a přečtení letáku jsem zjistil, že lék nesmím užívat,protože by byla kontraindikace k užívání jiných léků, které uživám. Mám to risknout? Moc by se mi ulevilo od problému. Jaký je váš názor?
Doplňuji:
Lékařka, u které jsem registrován 30 let asi ví, na co mě v minulosti léčila či léči. Zítra zajedu k ni na konzilium 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Věř – aspoň prozatím, vlastnímu zdravému rozumu a lék běž lékařce ´omlátit o hlavu´ (obrazně řečeno – ať ti jeho předepsání prostě vysvětlí)…
Zažil jsem podobný případ – a dotyčný lékař se omluvil, lék předepsal jiný, ´tento´ si nechal (a doplatek za něj ´vrátil´).
😉
Myslím, že stačí, když si své zdraví huntujeme sami, na to doktory nepotřebujeme…
😉

Další odpovědi
Kelt

Pokud jsi lékařce neřekl, jaké léky bereš, tak to nemohla vědět a dala ti lék na tvou nemoc. Na rozum nespoléhej, pokud nejsi lékař. I když máš doma třeba knihu Domácí lékař, poraď se raději v lékárně.
Občas jdu za doktorem a nechám se prohlédnout, je to jeho povolání, je za to placený a musí z něčeho žít. Předepíše mi léky. Jdu do lékárny a koupím léky, protože i lékárník chce s něčeho žít. Já ty léky vyhodím, protože i já chci také žít.

mosoj

No když budeš brát letáček přiložený k lékům doslova , nikdy si ho nebudeš moci vzít. Farmaceutické firmy se tím jistí .
Doplňuji:
Jo a lékařka proti tobě nepůjde. Odkýve ti, co si budeš přát. Je to tvoje zdraví .

marci1

Důvěřuj, ale prověřuj. Rozhodně bych nasazení nových léků prokonzultovala s lékařkou. 🙂

RyuzakiKate

Heh, no, to bys jí měl říct. Mně se nedávno stalo, že mi předepsala antibiotika a až po tejdnu jsem si přečetla příbalovej leták od jinýho léku, kterej jsem měla nově koupenej (beru soustavně už několik let železo), kde jsem se dozvěděla, že mi to kontraindikuje s těmi antibiotiky. A já se divila, že se mi to pak znova ozvalo. Tak jsem za ní s tím zašla, kde mi oznámila, že to vůbec nevadí… No, tak jsem teda dobrala antibiotika, železo beru stále, ale ještě jsem užívala přírodní přípravky, protože jsem měla strach, že by se mi to vrátilo a musela bych zase brát další a další antibiotika, což není dobré víc jak 2× do roka…

pusinka50

Ono záleží na tom, jak velká by kontraindikace s dalšími léky byla a na co další léky bereš. Aby ti užívání nového léku nevyvolalo potíže v jiných orgánech těla a případně jejich poškození. Každopádně bych to znovu konzultovala s lékařkou a nechala si vše polopaticky vysvětlit. Kdybych se dozvěděla nějaké závažné možné nežádoucí účinky léku, který bych brala dlouhodobě, nechala bych si předepsat jiný lék. Každý lék má nežádoucí účinky, nad kterými se nestačíme divit. Pokud leták varuje před únavou, nechutenstvím apod., nevěnuji tomu pozornost. Ale když varuje před poškozením orgánů či krve, nebrala bych to na lehkou váhu