adri26

Mám vadný pixel?

Dobrý den,
mám nový telefon sony ericsson live with walkman.Po měsíci používání se mi uprostřed displeje udělala malá černá tečka(pixel).Mys­lela jsem si,že to je vadný pixel,ale zkoušela jsem aplikace na opravení vadných pixelů a nic se nezměnilo.Ale zjistila jsem,že když otevřu messenger,černá tečka zmizí.Nevím jak je to možné.Nevíte co s tím mám dělat nebo co to je?Děkuji.
Doplňuji:
Omlouvám se,ikdyž otevřu messenger,tak je to vidět,asi jsem se přehlédla.

Odpovědi
Quimby

Vadný pixel se nedá opravit aplikací.
Když klikneš na klávesnici jako na volání a napíšeš tam ##7378423## , tak se ti objeví servisní menu, tam dej service tests a pak klikni na displej, pokud se tam tečka nezobrazuje, tak to není pixelem.
Kdyžtak ho zkus vypnout a zapnout, popřípadě zapnout bez SD karty a SIM karty
Doplňuji:
Tak pokud je to vadný pixel, tak jedině vyměnit celý displej, ale to je dost drahé, ale měla by na to platit záruka. Takže ho kdyžtak odnést do servisu.

mosoj

Zkus tu záruku, ale většinou se u displejů toleruje několik vadných pixelů ( hotpixelů), jako nepoškozený displej. Každý výrobce to má jinak.

Vadný pixel se programem „opravuje“ na snímačích foťáků. On se vlastně neopravuje ale vyřazuje se a jeho činnost přebírají sousední pixely. Říká se tomu pixelmaping.