Avatar uživatele
Nikikalu

Mám v třísle po kýle vloženou jakousi síťku na zpevnění, nevím jestli není z kovu. Nevadí při použití magnetoter. kyčle?

magnetoterapie kyčle

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Pájo před 4136 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odpoveď byla označena jako užitečná

Není z kovu. Je z resorbovatelného materiálu. Po nějakém čase ji Vaše tělo zcela vstřebá a nezůstane z ní vůbec nic. Slouží jen v období po operaci a zabraňuje znovuutvoření kýly (na stejném místě).

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Nikikalu Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Wang

Co já vím, kovové nejsou určitě. Záleží na špitálu, s čím ještě pracujou. Nejmodernější jsou polovstřebatelné.

Síťka proroste vazivem a zpevní břišní stěnu

Při operaci se po ošetření kýlního vaku síťky vkládají mezi vrstvy břišní stěny a připevňují se několika stehy. Pokud lékaři provádějí zákrok pomocí laparoskopie, fixují síťky k místu průrvy ocelovými svorkami, které v těle zůstávají napořád.

Nové technologie také umožňují síťky přilepit lepidlem, které se časem vstřebá.

„Síťky velmi rychle prorůstají vazivem a tak zpevňují oslabenou oblast,“ vysvětluje primář Dvořák.

Kromě toho je nová metoda méně bolestivá a snižuje riziko opakování kýly. Vzhledem k tomu, že síťky zůstávají v těle pacientů natrvalo, někteří si občas stěžují, že si je nahmatají. Proto dnes už existují i síťky částečně vstřebatelné.

úryvek z článku http://www.lit­nem.cz/tiskove-zpravy/sitka-ktera-zabrani-kyle-30-82/

před 4134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Síťka se nevstřebá! Je tam na furt. Určitě není kovová. Je plastová. Dřív se ale přichytávala kovovými svorkami. Jestli jsou magnetické nevím.

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

Pájo: Jsi si jistý, že se síťka časem vstřebá? Podle mě tam zůstane na furt.

před 4136 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Jak píše Wang, ty nejnovější se částečně vyvstřebají a částečně zarostou do vaziva. Nejsou pak ani nahmatatelné.

před 4131 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek