Nikikalu

Mám v třísle po kýle vloženou jakousi síťku na zpevnění, nevím jestli není z kovu. Nevadí při použití magnetoter. kyčle?

magnetoterapie kyčle

Nejlepší odpověď
Pájo

Není z kovu. Je z resorbovatelného materiálu. Po nějakém čase ji Vaše tělo zcela vstřebá a nezůstane z ní vůbec nic. Slouží jen v období po operaci a zabraňuje znovuutvoření kýly (na stejném místě).

Wang

Co já vím, kovové nejsou určitě. Záleží na špitálu, s čím ještě pracujou. Nejmodernější jsou polovstřebatelné.

Síťka proroste vazivem a zpevní břišní stěnu

Při operaci se po ošetření kýlního vaku síťky vkládají mezi vrstvy břišní stěny a připevňují se několika stehy. Pokud lékaři provádějí zákrok pomocí laparoskopie, fixují síťky k místu průrvy ocelovými svorkami, které v těle zůstávají napořád.

Nové technologie také umožňují síťky přilepit lepidlem, které se časem vstřebá.

„Síťky velmi rychle prorůstají vazivem a tak zpevňují oslabenou oblast,“ vysvětluje primář Dvořák.

Kromě toho je nová metoda méně bolestivá a snižuje riziko opakování kýly. Vzhledem k tomu, že síťky zůstávají v těle pacientů natrvalo, někteří si občas stěžují, že si je nahmatají. Proto dnes už existují i síťky částečně vstřebatelné.

úryvek z článku http://www.lit­nem.cz/tiskove-zpravy/sitka-ktera-zabrani-kyle-30-82/

Hlada

Síťka se nevstřebá! Je tam na furt. Určitě není kovová. Je plastová. Dřív se ale přichytávala kovovými svorkami. Jestli jsou magnetické nevím.

david22

Pájo: Jsi si jistý, že se síťka časem vstřebá? Podle mě tam zůstane na furt.

Pájo

Jak píše Wang, ty nejnovější se částečně vyvstřebají a částečně zarostou do vaziva. Nejsou pak ani nahmatatelné.