dust8

Mám v PC 2×4GB RAM, můžu přidat 1×8GB RAM? Nebudou s tím nějaké potíže viz. info v otázce?

Sehnal bych ty samé parametry jako u 2×4GB RAM, ale ty fungují v dual channelu, takže nevím jak to celé zareaguje, když využiju 2hý slot ze čtyř a čtrtý bude prázdný, takže nepojede v dualu.

Zatím to mám takto (první a třetí slot běží v dualu)
1.slot 4GB (dual channel)
2.slot tam bych dal těch 8GB (bez dual channelu)
3.slot 4GB (dual channel)
4.slot prázdný

Ta 8GB RAMka by byla prakticky totožná. Stejná firma. Stejné napětí a časování i velikost.

Jde o to, že cena za 8GB je stejná jako za 2×4GB v mém konkrétním případě. Když bych teď koupil třeba 2×4GB, tak už zaberu všechny sloty a jelo by to zase v dual channelu, což je možná výhoda.

(2tý a 4tý slot) a měl bych 16GB.

Na druhou stranu s koupít 8GB, bych měl už 16GB a jeden slot by stále zbýval, takže by bylo třeba možné časem dokoupit dalších 8GB či jen 4GB a mít např. 24GB či 20GB RAM. Možná zbytečně moc, ale zas hry jdou pořád ku předu a nároky se zvyšují. Nevím.

Zjistil jsem i to, že Windows 7 Home 64bit edice je limitovaná na 16GB, ale naštěstí mám Ultimate verzi kde to omezeno není, takže by nebylo zbytečné nechat si volný slot pro případný update RAMky?

PS: Windows 10 nechci. Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Na tohle ti nejlépe odpoví manuál k základní desce – pokud chceš jistotu. Neměl by být problém ho sosnout. ;)

Další odpovědi
JamesCZ

Neměl by v tom být žádný problém.

cochee

Celý tvůj poměrně dlouhý popis je k ničemu. Chybí totiž nejzásadnější věc a tou je typové označení mateřské desky.