Mia.F

Mám užívat lék před jídlem. Jak dlouho před jídlem?

Dostala jsem lék na nevolnosti – Itoprid. V příbalovém letáku se píše „užívat před jídlem“. Jak dlouho před jídlem je to myšleno? 30 minut, 15 minut, bezprostředně?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe tak 12 minut před jídelem

Další odpovědi
pusinka50

Beru Gasec na snižování žaludečních kyselin, proti pálení žáhy a euthyrox na štítnou žlázu. Obojí mám brát 1/2 hod před jídlem, aby v žaludku připravily vhodné prostředí pro jídlo. Předpokládám, že u tvého léku to bude taky 1/2 hod