Avatar uživatele
huxa

mám ucpaný nos a ty trubice v hlavu, které propojují nos s ušima, ..., kouřil jsem marihuanu, už sem zkusil sprej do

nosu, nepomohl, co mám dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3355 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
MacChill

zajdi k doktorovi...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Dýchej pusou, zkus opatrně polykat abys nazatěžoval tu trubici a vyčkej až otok po marjánce splaskne. Asi budeš na ni alergický. Což je smutné - zřejmě si budeš muset píchat něco jiného než cos kouřil. Neočekávám, že bys přestal - prostě potřebuješ si něco dokázat a drogy jsou nepovolené - to je to pravé pro dokazování si své odvahy.
A až ti bude špatně ještě víc - nech se odvést k doktorům - třeba aby si se neudusil. Mohou ti i kápnout léky na zpomalení alergické reakce - běžně doma nebývají.
A až ti bude lépe, zaje´d se podívat na nějaké zařízení, kde učí bývalé feťáky zas základním pravidlům chování civilizovaného člověka. Je to docela prča, když se dozvíš, že ten co hrabe kozí bobky a přitom se šťastně (přiblbě) usmívá, je bývalý manager, který aby byl ještě lepší si přidával sem tam něco na povzbuzení. Takových příběhů se za půl dne tam dozvíš několik - proč to nezkoušet rozšířit svým příběhem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elvan

To mohou být ucpané dutiny, je dobré to léčit, slyšela jsem, že pomáhá inhalace horkého heřmánku (ručník přes hlavu a dýchat nad hrncem), ale mně většinou pomohla biolampa. Když se to dá do zánětu, je to na antibiotika, punkci (nechtěj vědět, co to je) a může se to dát do očí (oční záněty) a do blan (zánět mozkových blan). Žádná sranda tedy, doporučuji doktora. Pokud se ti podaří vysmrkat hlen, tak čím čirejší bude, tím lépe (a tím spíše to zánět není), čím zelenější nebo až žlutozelenější, tím hůře.
Z dostupných léků pomáhá jakýkoliv typu brufen (působí protizánětlivě), vitamín B (B-komplex forte nejlépe) a sinupret (kombinace bylin, která pomohla stejnou silou, jako antibiotika). V lehčích formách pomohou i silné mentolové žvýkačky a bonbony (Halls, Airways). Až se ti spustí silná rýma, zjistíš, že máš vyhráno.
Může to být způsobeno třeba nachlazením nebo alergickou reakcí, ohledně trávy radit nemohu, ale jistě v tom může mít prsty.
Doplňuji:
Jo a ještě existuje jeden reflex, který by měl spustit rýmu, poradila mi doktorka a jednou to fakt pomohlo - natočit do lavoru horkou (přijatelně horkou) vodu a ponořit na 15 minut lokty. Mělo by to z nějakého zvláštního důvodu spustit reflex, který rýmu uvolní.
Kdysi jsem to hodně studovala, mívám to pravidelně aspoň jednou každou zimu a věř mi, že čím dřív to začneš léčit, tím lépe.

Upravil/a: elvan

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

zajdi k doktorovi... může to být nachlazení, ale i alergie...

nebo zajdi do lékárny... něco taky najdeme

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sonka Pop

On je dobrý i stérimar, hlavně mají vyloženě i spreje třeba na pročištění nosu,, což se ním osvědčilo hlavně u dětí

Nový příspěvek