Gami.Pet

Mám trochu zmatek pokud jde o měrné, naturální či fyzické jednotky. Mohl by mi někdo ukázat rozdíly s nějakým příkladem?

Odpovědi
Funna

naturální (fyzické) jednotky označují množství v kusech, kilogramech, pracovních hodinách, strojových hodinách atp. a se používají pro měření výrobní kapacity a jsou obvykle kombinací fyzikální veličiny (litr, m3, ks) a příslušné užitné hodnoty…100 l mléka, 50 m3 látky, 1500 ks šroubů…

měrná jednotka je něco k něčenu…tzn. např. dolar za barel, nebo Kč za trojskou unci, nebo 8,5 za půllitr piva .-)

cochee

Naturální a fyzické jednotky mi nějak nejsou známy. Jednotky měrné jsou takové, které jsou ještě něčím podmíněny. Například měrná hmotnost neboli hustota je hmotnost látky vztažená k jejímu objemu, tzn. hmotnost látky, kteréžto musí být jeden metr kubický. Takto se dá smysluplně srovnat s hmotností jiné látky, které musí být rovněž jeden m³, čili stejné objemové množství.

Dochy

nejsem si jist… ale ty naturální vůči fyzickým bych si možná představil jako 5 jablek / 800g jablek.
Doplňuji:
asi je to blbost…