adri26

Mám tento email ignorovat?

Dobrý den,přišel mi email,kde bylo : Vymažeme váš záznam z registru dlužníků nebo nějak tak to bylo napsané.Docela jsem se toho emailu lekla a radši jsem ho ani neotevřela.Ale já nejsem zadlužená,tak proč mi takovéhle emaily chodí?

Nejlepší odpověď
ivzez

Takové e-maily chodí více lidem. Nedávno se
k nim přidaly e-maily „od bank“ a „od exekutorů“.
Všechny takové e-maily rovnou mažte a nikdy,
NIKDY (!!) neotvírejte přílohy takových e-mailů.

Pokud byste opravdu někde něco dlužila (zapomenout
na něco můžeme každý), komunikovali by s Vámi věřitel
(často banka nebo tel. operátor), vymáhací agentura,
soud i exekutor formou dopisu určeného do vlastních rukou.
Doplňuji:

  • ––––––––

Pár odkazů:

Podvodné e-maily vyzývající k zapklacení dluhů:
https://servis­.eset.cz/index­.php?/News/New­sItem/View/84

E-maily s výzvou k zaplacení exekuce:
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/280350-tisice-lidi-dostaly-podvodny-email-vyzyva-k-zaplaceni-exekuce/

Pozor také na phishing (žádná banka nekomunikuje s klienty prostřednictvím e-mailu):
http://www.ho­ax.cz/phishin­g/

Další odpovědi
setapouch

Ano, ignorovat ho můžeš, je to podvodný mail. Můžeš ho také předat ČOI nebo Policii, pokud chceš.

beer

Určitě ignorovat a smazat, blokovat odesílatele !! V nejlepším případě to totiž bude jen spam.
Zkušenost

setapouch

Podvodný ve smyslu že se buď bude snažit vylákat peníze nebo se tě bude snažit přimět nainstalovat do počítače malware (škodlivý program).