Angela2713

Mám strašnou spoustu bílků.Asi 30ks.Co z nich?Krom sněhového pečiva a kokosek.Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
panenka

Můžete ty bílky dát např do Krupicové bábovky
1 l mléka
300 ml krupice
4 vejce
špetka soli
4 lžíce moučkového cukru
1 vanilkový cukr
120 g másla
hrst drobného ovoce
kousky čokolády

Z mléka, soli a krupice uvaříme hodně hustou kaši (zapíchnutá vařečka v ní musí stát). Přidáme do ní máslo a podle chuti cukr, promícháme a necháme částečně vychladnout. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Do vychladlé kaše zamícháme žloutky a po částech bílkový sníh. Pak vmícháme ovoce a kousky čokolády. Směs dáme do máslem vymazané a hrubou moukou vysypané bábovkové formy, vložíme do trouby vyhřáté na 200°C a pečeme do zezlátnutí povrchu (asi 45 minut). Po vytažení z trouby necháme vychladnout a pak vyklopíme. Pozor, bábovku neplníme až po okraj, při pečení hodně nabude. A během chladnutí zase splaskne

Zdroj: http://kuchar­ka.cbmonitor.cz/re­cepty/?j=4440&d­kid=7&na=krupi­cova-babovka

Další odpovědi
Radak

Dobrý je bílkový chlebíček, ve Vašem případě asi 3ks. Jen jestli přijde v tomto období k chuti.

Zdroj: http://www.re­cepty.cz/recep­t/bilkovy-chlebicek-1877

janek66

Já myslím že po vánocích je sladkého dost.
Co tak uvařit např,kmínovou, česnekovou polévku a bílky do ní zavařit?
Nebo míchaná vajíčka a přidat víc bílků než celých vajec.
Použít k zahuštění nějaké šťávy s masem-rozšlehat a nalít až bude maso měkké…
Ve slané variantě je opravdu moc možností jak bílky zužitkovat.

Mad

Vaječnou tlačenku, beze roládu

hanulka11

podruhé je lépe použít recepty s celým vajíčkem, také jsem dříve měla tento problém , nyní peču jen to kde je celé vejce

http://www.ape­titonline.cz/ti­py-triky/2567-kam-s-bilky.html