Jemini

Mám status studenta i po přerušení studia ze zdravotních důvodů?

Dle mého názoru bych ho měla mít ale rodiče se se mnou začali hádat, že ho určitě nemám i když nám to říkala sama školní poradkyně. V papíru mám napsáno přerušení studia na 2 roky ale plánuji si ročník zopakovat hned příští školní rok.

Odpovědi
Rokio

Ne, nemáš.

ivzez

V době přerušení studia logicky nemáte status studenta.
Ztrácíte jej prvním dnem přerušení.
Tzn., že musíte sama (nebo Vaši rodiče) hradit zdravotní pojištění.

Poradkyně čeho? Ne všechny poradkyně vědí, o čem mluví.

Jemini

Třídní i tahle poradkyně mi obě řekly, že status studenta mám právě díky přerušení studia doloženým papírem od doktora. Nevím co si o tom mám myslet, na internetu píše většina lidí, že status studenta nemám ale pochybuji, že by si škola dovolila mi lhát (+ pár dalším co také přerušily skrz zdrav. potíže).