Avatar uživatele
terry

Mám stálý přísun papírových rolí z tvrz.papíru. Bude vadit kamnům, když do rolí budu cpát skartovaný papír a tím topit?

Chtěla jsem přidávat piliny, ale o ty je nouze. Samozřejmě, že pouze jako přídavek ke dřevu.
Díky.
Doplňuji:
No…jde mi o to zbavit se těch rolí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4635 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kamnům to určitě vadit nebude, ale velký přínos mimo toho, že se zbavíte papíru to mít nebude. Papír na rozdíl od té lisované role po jejím prohoření, rychle shoří. Navíc aby vůbec hořel musíte tu rouru plnit zmuchlaným papírem, jinak nebude mít k papíru přístup vzduch a hořet to nebude.
To samé by se vám stalo i s pilinama. Po prohoření roury se vysypou a ucpou rošt.
Doplňuji:
Ale ty role půjdou, jsou lisované takže je velký obsah organické hmoty a tím se uvolní i dost tepla a jsou duté, takře kolem nich může proudit vzduch a rošt tak rychle také neucpou. Častější roštování vás ale nemine.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Urcite muzete.Naopak si myslim , ze vam to krasne " prohori " i to drevo a da velkou vyhrevnost. Vim o jake " roury " se jedna. Prumer asi 10 cm. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hornik.

tento papír nahradí brikety a to tak, že před topením uděláte z delšího pásu papíru trubičku (podobnou jako ze smotaného časopisu) a ohnete ji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Vadit to nebude, piliny bych přidával mírně namočené pára je mírně nadzvedá a lépe to hoří.Bude nutno častěji vymetat komín vybrat komínová dvířka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek