Hawajka

Mám správně tento úkol s fytziky?

Urči objem 0,4kg hliníku o hustotě 2,7g/cm3

V=0,4l=400cm3
p=2,7g/cm3
m=?
________________
m=p x V
m=2,7 × 400
m=1800 g

Prosím,mám to správně?Pokud' ne,tak mi prosím napište jak to má být…
Doplňuji:
Oprava: Mám správně tento úkol z fyziky?

Odpovědi
gecco

NEMÁŠ…
😉

Máš spočítat objem – a spočítalas hmotnost (zaměnila´s zadanou hmotnost za objem)!!
😉
Vzorec je správně, jen do něj jinak dosaď…
Pokuračuj v Diskusi…
😉

orwell

No já tedy nevím, ale buď jsem teď IQ na nule, nebo je to všechno špatně. Mně vychází V cca 148cm3 (0,148dm3), ať počítám, jak počítám.

Quimby

Ano máš to správně. Jen je důležité si držet správné jednotky v těch vzorečkách, což teda máš.

klumprt

Výpočet je správně, jen použité písmenné označení veličin je poněkud neortodoxní 🙂
Doplňuji:
Ne. Není to správně. Jak v diskuzi upozornil gecco.

Ondřej Prus

Nemáš, jelikož jsi počítala hmotnost místo objemu.

gecco

Pánové Quimby a Klumprt → vidím to jen já?

Hawajka si svévolně zaměnila hmotnost (0,4 kg) za objem (V=400 cm3)…
Takže i kdyby dobře spočítala součin, výsledek by neodpovídal zadání…

Ale kromě toho → 2,7 . 400 = 1080 ≠ 1800 … !!!
😁

To jí ta písemka dopadne…
;-DD

klumprt

Máš pravdu 🙂