tedrazice

Mám spoustu diapozitivů, chtěl bych je převést na dig. Zná někdo program pro tento převod?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na to jsou scanery, nebo to dělají fotolaby.
Jenom program nestačí, ten je již u toho scaneru.
Ani jedno ani druhé není ale laciná záležitost. Některé tiskárny mívají jako
púříslušenství nástavec na skenování negatiovů a diafilmů, ale kbvalita takto získaných snímku je dost špatná.

Nejlacinější a velmi kvalitní převod je pomocí krabice, externího blesku a fotoaparátu !!
http://jozefpe­niak.blogspot­.com/2011/01/ska­tula-od-topanok-namiesto-skeneru.html#com­ments

Další odpovědi
ferda1

diapozitivy je přeba oskenovat na upraveném nebo speciálním scaneru který již ukládá obrázky ve formátu jpg a na další úpravu stačí jakýkoli foto editor např. Zoner.Případně využít služby jakéhokoli Fotolabu kde diáky převedouna CD také ve fornátu jpg.Formát jpg je čitelný téměř pro každý OS Windows.