hruby

Mam smlouvu s pracovní agenturou, řádně mi srážej sociální i zdravotní. Je nárok na dovolenou i nemocenskou?

Odpracováno mam 95 dní.

Odpovědi
standa

  1. samozřejmě, že máte nárok na nemocenské dávky v době vaší nemoci
  2. nárok na dovolenou se odvíjí o počtu odpracovaných mě­síců
  • základní limit (60 kalendářních dnů) máte splněný

(§ 212/1 zákoníku práce)

  • protože nemáte odpracován CELÝ rok, tak vám přísluší poměrná část dovolené ve výši 1/12 základní 4 týdenní výměry za každý odpracovaný měsíc

(§ 212/2)

Pokud odhadnu, že zmiňovaných 95 odpracovaných dní představuje cca 4,5 kalendářního měsíce, tak v tuto chvíli máte nárok na 4/12 ze 4 týdnů = 6,5 dne dovolené.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h2.aspx