mardwina

mám smlouvu na dobu určitou a to na měsíc.končí mi 31.5.novou smlouvu prý dostanu až 15.6. na měsíc červen.jde to tak?

Nejlepší odpověď
Deli

Jakmile 1.6. nastoupíš do práce a dostaneš od zaměstnavatele nějaký úkol, automaticky Ti prac.poměr běží dál.
Je tedy možné získat papír až 15.6.

Další odpovědi
anonym

Nevím jak je to u vás v podniku,ale u nás je taková praxe,že zaměstnanci ,kterému končí smlouva na určito,je předem oznámeno (písemně),že má u personálního připravenou novou smlouvu.To znamená,že pokud měl smlouvu do konce května,od prvního června má smlouvu v kapse.

Nyny

Novou smlouvu musíš dostat nejpozději v den nástupu do zaměstnání. Pokud tedy nastoupíš 15.6., jde to.