Frogman

Mám si nechat vyměňovat pas, když ho zatím nepotřebuji?

Mám pas, který ještě platí 8 měsíců, ale má cenu ho měnit, když ho třeba v nejbližší době nebudu potřebovat?

Nejlepší odpověď
Drap

To je jen na tvém rozhodnutí. Pokud ho nebudeš potřebovat, je zbytečné nechat si ho vystavit.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano i ne. A důvod?
Tak pro: co když budu následně pas urychleně potřebovat, některé státy vyžadují, aby cestovní doklad platil ještě např. 6 měsíců. No a pak proti: ušetříš 600,–Kč, máš tam nějaké platné vízum? to v novém mít nebudeš, cestuješ mimo EU kde stačí občanka?

setapouch

Nedelej to, uz tu dlouho nebyl dotaz na expresni vystaveni pasu.

Frogman

@JájsemRaibek: Nyní jedu jen na týden pryč, kde pas potřebovat určitě budu, ale pak se už nikam na dlouhou dobu nechystám.

Frogman

Platné vízum? Jo, mám jich tam dost.