Boy 13

Mám si nastavit v mobilu 2G, nebo 3G síť?

Co je lepší, když pouze volám a posílám SMS, mít nastavenou 2G, nebo 3G síť?

Odpovědi
Dochy

Když nepoužíváš data, můžeš je vypnout a nemít ani 2G ani 3G. Pokud máš lepší telefon, může využívat VoLTE (O2 varianta), to ale asi označují až jako LTE/4G.

dubraro

Pro volání a SMS je to úplně jedno. 2G nebo 3G technologie se používají při přenosu dat, laicky při připojení telefonu k internetu. 3G je rychlejší než 2G.
To „G“ znamená „generace“, tedy čím vyšší číslo, tím novější technologie.