Boy 13

Mám si do notesu zapisovat, kolik mám nyní souborů v počítači ?

Chci se zeptat, jestli si mám radši zapisovat, že mám např. nyní na disku 1020 fotografií v jpg. formátu a třeba 2897 videí ve formátu mp4. Mám to dělat ? Nebo ne ? Mam strach, že kdyby se sami od sebe mazali (třeba kvuli virusu (škodlivý kód)) tak bych to ani nepostřehl a přišel o cenné forografie a videa. Díky.

Nejlepší odpověď
Arne1

Samozřejmě, dobrý nápad- A hlavně nezapomeň ten zápisník mít uložený nejlépe v trezoru a v jiné budově – kdyby hořelo, tak abys nepřišel o počítač i zápisník

Další odpovědi
Drap

Určitě si to zapisuj a pokud možno každý den kontroluj. Určitě ti to pomůže.

Hlada

Mít seznam fotek a videí je vhodné, poškození souborů to ale nezabrání.
Od toho je ZÁLOHOVÁNÍ.
Při dnešních cenách médií (třeba i použitých disků), si můžeš soubory zazálohovat mnohonásobně, média uložit na různých místech, takže ztráta dat bude prakticky vyloučená.
Pokud ale trpíš nějakým paranoidním strachem z virů, tak s tím musíš za lékařem. Toto není medicínské fórum. Další otázky tohoto typu budeme mazat.

Justin1

Radši si ty soubory zálohuj třeba na externím disku, který bude po většinu času odpojený. Pro zálohování můžeš používat taky paměťové karty, u kterých před kontrolou obsahu zapneš ochranu proti zápisu, aby se obsah během kontroly nemohl změnit. Zálohami se ochráníš i před ztrátou dat při selhání počítače nebo jeho harddisku.

elkon

V počítači nemáš mít nic, s čím zrovna nepracuješ. Počítač není zálohovací médium.

mosoj

Fotím dost a celý život. Pokud jsem někdy o fotografii přišel tak svojí blbostí!! Originál fotografie máš skladovat (z mnoha důvodů) zvlášť od upravených. A máš je mít zálohované!!! Jinde než na počítači. Dříve stačilo si schovat negativ.

Dochy

Pokud chceš… Já bych se tím nezdržoval. Ale pokud Tě to zabaví či uklidní…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.