Avatar uživatele
Boy 13

Mám si do notesu zapisovat, kolik mám nyní souborů v počítači ?

Chci se zeptat, jestli si mám radši zapisovat, že mám např. nyní na disku 1020 fotografií v jpg. formátu a třeba 2897 videí ve formátu mp4. Mám to dělat ? Nebo ne ? Mam strach, že kdyby se sami od sebe mazali (třeba kvuli virusu (škodlivý kód)) tak bych to ani nepostřehl a přišel o cenné forografie a videa. Díky.

Zajímavá 0 před 1149 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Samozřejmě, dobrý nápad- A hlavně nezapomeň ten zápisník mít uložený nejlépe v trezoru a v jiné budově – kdyby hořelo, tak abys nepřišel o počítač i zápisník

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Určitě si to zapisuj a pokud možno každý den kontroluj. Určitě ti to pomůže.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Mít seznam fotek a videí je vhodné, poškození souborů to ale nezabrání.
Od toho je ZÁLOHOVÁNÍ.
Při dnešních cenách médií (třeba i použitých disků), si můžeš soubory zazálohovat mnohonásobně, média uložit na různých místech, takže ztráta dat bude prakticky vyloučená.
Pokud ale trpíš nějakým paranoidním strachem z virů, tak s tím musíš za lékařem. Toto není medicínské fórum. Další otázky tohoto typu budeme mazat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Radši si ty soubory zálohuj třeba na externím disku, který bude po většinu času odpojený. Pro zálohování můžeš používat taky paměťové karty, u kterých před kontrolou obsahu zapneš ochranu proti zápisu, aby se obsah během kontroly nemohl změnit. Zálohami se ochráníš i před ztrátou dat při selhání počítače nebo jeho harddisku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

V počítači nemáš mít nic, s čím zrovna nepracuješ. Počítač není zálohovací médium.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Fotím dost a celý život. Pokud jsem někdy o fotografii přišel tak svojí blbostí!! Originál fotografie máš skladovat (z mnoha důvodů) zvlášť od upravených. A máš je mít zálohované!!! Jinde než na počítači. Dříve stačilo si schovat negativ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud chceš… Já bych se tím nezdržoval. Ale pokud Tě to zabaví či uklidní…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet