Vendi

Mam se vratit?

Prestehovala jsem se do Londyna hned po maturite, uz je to pres 2 roky.Rada bych se vratila do Prahy, ale bojim se, ze nenajdu praci a budu litovat, ze jsem nechala dobre prace v UK.Styska se mi po pratelich a rodine.Co mam delat?

Nejlepší odpověď
mirlin

Ahoj Vendi,rozhodně se nevracej a z rozjetého vlaku nevystupuj.Sám sem něco podobného prožil"VRÁTIL SE" a dodnes toho lituji.Fandím ti jsem tvoje podpora z Česka.

Další odpovědi
Jirka

Tohle je otázka spíš pro psychoterapeu­ta…každopádně já Ti můžu jen odpovědět, aby sis uvědomila, jestli je pro tebe důležitější být doma s rodinou a přáteli a nebo mít dobrou práci. Je fakt, že je ekonomická krize a práce se tu velmi těžko shání,ale myslím si,že s tvou angličtinou bys něco našla.Předpokládám že más dobrou AJ,pze pracujes v Londyne!

Nuk nuk

Osobně si myslím, že psychoterapeut by byl poněkud přehnané řešení – pokud tedy jen potřebujete poradit, co z toho si zvolit.
Na druhou stranu se Vám tu jistě sejde mnoho rad, které se budou hodně rozcházet a volba stejně nakonec zůstane na Vás.

I já předpokládám, že po dvou letech pobytu v UK a práci tam, bude Vaše angličtina při nejmenším velmi dobrá. S dobrou angličtinou se o práci v ČR nemusíte tolik obávat. Dveře budete mít nejspíš otevřené leckde a jazyk jistě dost využijete.
Jestli opravdu toužíte po tom, se vrátit domů, ale bojíte se kroku do prázdna, zkuste už teď, třeba na internetu, mapovat pracovní možnosti v ČR, které by Vás zaujaly. MOžná narazíte na něco, kde by Vás vzali hned po návratu, abyste nemusela dlouho hledat.

alenka901

TO JE HODNĚ TEŽKÉ ROZHODNUTÍ TĚZKO TI ODPOVÍ CIZÍ ČLOVĚK,UDĚLEJ TO CO JE NEJBLIŽŠÍ TVÉMU SRDÍČKU

nonnel

Já bych tam zůstal. Mám tam dceru, každý týden je na skype a dvakrát do roka jezdí sem a nejméně třikrát do roka tam jezdí moje žena. Práci má dobrou a dobře placenou. Je už tam sedm let. Vrátit se můžete vždycky.