Lotr2008

Mám se učit Pí na 1000 destiných míst?

Proč ty co to nevědí tak Pí je ludolfovo číslo a souvisi nejak s obvodem. Chci se ho učit na 1000 desetinych míst, aby jsem pak mohl ve škole frajerit. :D Mám se ho učit?? Bude to trvat dlouho… ale budu aspoň velice chytrý, protože jen málo lidí ho umí dokonce i na 100 :DD Zajímá mě, co na to řekne paní U :))

Edyt. Nechápu vás, můj kamarád ho už na 1000 desetinych míst umí a je úplně nej v matematice, je strašně chytrý a autista není, má 5 kamarádů, kteří ale auťáci jsou. A je velice vyzrálý.

Nejlepší odpověď
Edison

Nevím, na co se to chceš učit, když ani netušíš, k čemu je to číslo dobré. To, že budeš umět odpapouškovat nějaké číslo neukazuje nic o chytrosti. Tím neukážeš, jaký jsi frajer, leda jak jsi hloupý. Spíše o nějakém mentální postižení. Na pamatování si číselných řad jsou třeba velice dobří autisti. Za chytrého bys mohl být považován až vymyslíš jak jej spočítat celé.

Tak hurá do toho! Zřejmě to odpovídá tvé mentální vyspělosti.

Další odpovědi
nyjono

Myslíš, že budeš chytrý, když se něco naučíš zpaměti??? To přece nikoho chytrým neudělá.
Možná by bylo lepší si zopakovat pravidla české gramatiky.
Ale jestli tě nenapadlo nic lepšího, naučit se ho můžeš a pak zjistíš, co na to řekne paní U.

jancek22

Můžeš, ale bude ti to zbytečné. Ludolfovo číslo, tedy Pí je důležité například pro výpočet obsahu kruhu. Pokud se ho chceš naučit, tak ti stačí prvních 15 číslic. Mně jako matematikovi stačí vědět to, že π=3,14.
Edyt:-))) : To, že máš „kamaráda“ který pí na 1 000 číslic umí neznamená, že se ho naučíš i ty. 🙂

aliendrone

Zbytečná snaha, silně pochybuji, že by ses ho naučil alespoň na 5 desetinných míst (což easy vyprdnou i chytré hodinky/kalku­lačka), když doposud ani neumíš pořádně psát. ;) :D :D

Mc Merkurion

… a k čemu ti to bude, když s takovýma číslama bez kalkulačky stejně neumíš počítat ???
… a hele, jen tak mně svejma provokativníma otázkama nevytočíš, jen vo sobě ukazuješ, jakej seš blb …

Dochy

Když myslíš že tím můžeš frajeřit tak se to nauč. Alespoň trošku potrénuješ mozek. Ale jinak Ti to k ničemu nebude. Pro naprostou většinu aplikací 3 platná místa stačí, pokud chceš být hrozně přesný můžeš počítat na 5 míst, cca 13 míst stačí na to abys při přesné znalosti dalších (souvisejících) veličin dokázal spočítat vzdálenost Země – Slunce na metr přesně (ne že bys ty další veličiny vůbec tak přesně dokázal změřit…)
Ale klidně se to nauč 😉

nyjono

Naučit se něco na zpamět iněmá s chytrostí mnoho společného.
Tvůj kamarád může být velmi chytrý a být skvělý v matematice a nemusí si pamatovat 1000 desetinných čí­lel