Mám šanci vymoci nájem od 02/2010 z cizinky???

Mám šanci vymoci nájem od 02/2010 z cizinky, která mi napsala, že uhradí možná v 05/2010, ale že nemohu nic dělat § 711 OZ = prostě dala
znát, že nemíni nic zaplatit do 06/2010. Má smlouvu do 30.6.2010 – RD = měsíční nájem 30 tis. Kč. Prosím mohu oslovit cizineckou policii nebo konzulát? Něvím si rady – děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Na Policii (vč. cizinecké) a konzulát zapomeňte…

Máte tyto teoretické možnosti:

  1. Pokud vám nájemce dluží nejméně 3 měsíční nájmy, pak jste oprávněn (dle § 711/2.b) mu dát výpověď
  2. ALE protože nájemní vztah končí dobou určitou 30.6., tak tato výpověď nemá reálný smysl
  3. zbývá vám tedy občansko-právní žaloba… a tady bych chtěl upozornit, že do doby, kdy je platný nájemní vztah, tak můžete žalovat u českého soudu, ale jakmile tato osoba pozbyde právní titul (nájemní smlouvu), tak vám nezbyde než žalovat u sodu v cizině v místě jejího bydliště.

Tak pospěšte…

p.s. nerozumím ´rovnici´ „smlouvu do 30.6.2010 – RD = měsíční nájem 30 tis. Kč“ 🙂