Nataliee

Mám šanci se dostat na nějakou obchodní střední školu s těmito známkami, co mám pro to udělat?

8. třída

  1. pololetí – 3 trojky a dost 2
  2. pololetí – 5 trojek a taky dost 2

Celkově se snažím učit a řekla bych, že se poslední dobou začínám učit líp, takže vysvědčení v pololetí by nemuselo být špatné. Chci se tedy zeptat jestli nevíte o nějaké obchodní střední škole v Praze, kde se víc zaměřují na přijímací zkoušky, než na průměry ve škole …

Nejlepší odpověď
orwell

Není to vyloučené, ale těch trojek je poměrně dost. Za mého mládí by to bylo prakticky vyloučené. Dostat se tehdy třebas na nějakou průmyslovku s trojkou, byl problém. Ještě tak byla-li z tělocviku, hudebky či výtvarky. Doba se v tomhle změnila, takže šance je. Záleží taky na počtu přihlášených a nárocích konkrétní školy. Ono nejde jenom o to dostat se, ale taky udržet se. Chtělo by to zabrat a snažit se těch trojek zbavit. Jak to chodí nyní na na obchodních školách v Praze, nevím, ale určitě mají na internetu svoje stránky s informacemi, tak zapátrej.

Další odpovědi
Drap

Šance je vždy.

Filip84

Jo, určitě se nějaká najde. Ona maturita z obchodky je, taky, velmi časté „vzdělání“ uchazečů o posice v montovnách, nebo za pokladnou v obchodě. Dej jim něco dělat a konec, to nechceš, ale tu kasu zvládnou, alespoň.

Takže určitě, na nějakou se dostaneš.