Bee282

Mám šance, když půjdu znova na střední školu?

Zdravím, ráda bych se zeptala, jak je to ohledně středních škol. Já teď dokončuji výučák, ale obor, který jsem si vybrala je pro mě těžký hlavně kvůli mé výšce málokdo totiž v 18 měří 150 cm. Obor mě už navíc nebaví, protože na praxi opravdu pracuji, ale ostatní jsou vyčuranější a umí se práci dobře vyhnout a tak většinu věcí skončí na mě. Chtěla bych po výučáku zkusit jinou školu a úplně jiný obor a s maturitou. Měl někdo stejný problém. Problém je ten, že uvádí, že dávají přednost žákům, který ze zdravotních důvodů nemohou dělat, jakoukoliv práci a žáky z 9 tříd. Myslíte,že se šance tedy pro mě snižuje? Ze základky mám známky hrozné od učitelky jsem nikdy nic moc nechápala, že jsem i z matiky dostala 4. Na učnáku mám známky určitě lepší i když dojíždím vlakem docela daleko tak jsem už přišla na to, jak se učit když to od učitele nechápu. Známky se mi lepší než horší akorát jsem měla první pololetí problémy z němčinou jelikož naše učitelka byla nemocná a spousta věcí si nepamatovala tak jsme si skoro každý den četli jeden článek furt dokola a zrovna když se ukončovala první pololetí odešla, bohužel mi zůstala jen jedna známka, protože učitelka se je zapisovala jen do svého sešitu. Takže když přišel nový učitel vyzkoušel si nás a já z 2 měla 4. :/

Nejlepší odpověď
Mp2

Známky ze základky neřeš… Bude je zajímat, že máš výučák.. Ozvi se zástupci ředitele, napiš mu maila, ten ti řekne, jak to s tebou vidí a jestli budou příjmačky… Na studijní se hlásí každej blb, tam tě odbydou..

Mimochodem lidi, kteři nemohou pracovat – např. Jsou na vozíku… Takovej je na škole sotva jeden… Neber to jako konkurenci.. Třeba se ani obor nenaplní… A pokud o tobě ten zástupce ředitele bude vědět, je to dobře..
Protože v prváku na začátku stejne někdo odejde a pujde jinam.. Tak by zase upřednostnili tebe, protože by jim někdo chyběl a škola za tebe ma asi 17000 měsičně..

Že se někdo zašiva a nemaka.. Neboj se, ve škole to tak je…
Ale hned po škole se jim to vrátí…
Vůbec na to nekoukej, protože ty tím, že makáš ziskavaš zkušenosti… A o ty oni přijdou..

Já to měl stejné.. Ve škole jsme makali jen 3… Ostatní hráli hry.. Praktickou maturitu zkopirovali na flešku od jiných a podeosali jako svou práci…
Já ačkoliv jsem uměl… A po odborné stránce jsem se celkem prosadil… Tak jsem z odborný maturity splnil na 4…
Prostě jsem viděl, že jiný podvádějí… A prochází jim to… Řekl jsem mistrovi, že takhle ne… Odevzdal jsem a odešel pryč..
Později jsem zjistil, že mi dal za 2 a jim za 4 …
Prostě to občas není fér… Já bych to měl za 1 …

Ale jednou ve druháku u nás byl na praxích majitel jedné firmy, která vyrábi do německa… Chodil k nám 2 týdny, radil se s mistrem …
Viděl, že ostatní to očurávaji a ně si panatoval, že dělám, mezitím, co oni hrajou hry.....
Jednou mě pozval k sobě do firmy .. Já uměl ovládat stroje, které nakoupil a znal jsem jeho řidici system.
Tak jsem mu za 350/h zaučoval o víkendech zaměstnance. Protože výrobce by si řekl o 1800/h. Když bylo třeba, vynechal jsem kvůli tomu i školu..
Dneska pro něj pracuju..
A lidi co se flákali ? Dělají mimo obor.. Jeden prodává v elektru, druhý ve sportovních potřebách.. Život vyčůral zase s nima…

Opravdu tohle nepodceňuj… Makej a makej… Všichni to viděj, neboj se.. Jen to ve správnou chvíli musí vidět člověk, který takový lidi hledá.. A byla by škoda, kdyby takovej člověk přišel a ty tam seděla s mobilem v ruce .

Další odpovědi
annas

Podívejte se do odkazu, zda neuvyužít nabídku na zkrácené studium.. Podání přihlášky do 31. března 2019.

„Máte už za sebou nějakou střední školu a teď by se vám hodila jiná kvalifikace? Střední školy nabízejí upravené krátké programy pro zájemce, kteří se již jednou vyučili nebo dosáhli maturitního vzdělání.“
Termín pro podání přihlášky je do 31. března 2019.
atd.

http://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-35

Pro přijetí do 1. ročníku na střední školu se ze 60 % započítává výsledek státních přjímacích zkoušek. Záleží na počtu zájemců, protože první ročník je určen převážně pro žáky 9. tříd.

Pokud chcete zkusit znova od . , ročníku na jiné SŠ, zašla bych, pokud ještě nemáte 18 roků, tak s rodiči, za ředitelem školy, zda není třeba možný přestup, nebo další způsob kromě uvedeníého výš či dálkového studia.

Drap

Šance je téměř vždy

ivzez

Nevím, proč byste neměla mít šanci.

Jenom bych si dobře rozmyslela, jestli jít na SŠ od začátku mezi patnáctileté
ještě spíše děti. S výučním listem můžete pokračovat nástavbovým dvouletým
denním nebo tříletým dálkovým maturitním oborem.

Na nástavbě byste byla s lidmi ± stejně starými.